Facebook Google+ Twitter

Magiczna MAN LI SZCZEPAŃSKA I JEJ GOŚCIE pamięci Słowackiego

Zapraszamy na kolejny już styczniowy magiczny event rozpoczynający się w pon. 13 stycznia 2014 od godz. 17:30 w Cukierni Noworolski w krakowskich Sukiennicach, Rynek Główny 1, zatytułowany MAN LI SZCZEPAŃSKA I JEJ GOŚCIE.

Man Li Szczepańska / Fot. Wiesław AdamikMagiczna [b]MAN LI SZCZEPAŃSKAI JEJ GOŚCIE pamięci Słowackiego i Sienkiewicza.

Wieczór pełen magii przeplatany będzie przez chińsko polską artystkę muzycznymi kompozycjami polskich i światowych kompozytorów, w tym twórców chińskich, z poezją największych polskich Wieszczów od Mickiewicza oraz Słowackiego, aż do poetów naszego już dwudziestego pierwszego wieku. Event zorganizowany z inicjatywy odzialow krakowskich TPPCh i SAIN imienia Henryka Sienkiewicza.Logo Stowarzyszenia Artystycznego i Naukowego imienia Henryka Sienkiewicza / Fot. Piotr Adamczyk

Motto wieczoru za Słowackim :
Jednak zostanie po mnie ta siła fatalna,
Co mi żywemu na nic… tylko czoło zdobi;
lecz po śmierci was będzie gniotła niewidzialna.
Aż was zjadacze chleba – w aniołów przerobi.

Agnieszka Grochowicz i Man Li Szczepańska / Fot. Wiesław AdamikPosłuchamy wspaniałych piosenek kompozytorki i wokalistki Agnieszki Grochowicz, która koncertuje ostatnio intensywnie nie tylko w Piwnicy Pod Baranami ale także w innych miastach w Polsce. Jej kariera rozwija się wspaniale dzięki jej talentowi aktorskiemu, bo skończyła PWST ale i nieustannej pracy w poszukiwaniu nowych tematów i utworów oraz dzięki szczęściu w znajdowaniu artystów z którymi współpracuje.

Wierszami tym razem o miłości zauroczy nas poetka Irena Kaczmarczyk, która występowała z wielkim sukcesem w Noworolu w poprzednim evencie Man Li Szczepańskiej 20 grudnia ub.roku. Wystąpi także ze swoimi wierszami miłosnymi Wiesław Adamik. Niektóre z nich przedstawione zostaną publicznie po raz pierwszy.
Wszystko to by przypomnieć genialną poezję Juliusza Słowackiego. Logo / Fot. TPPCh
Poniżej wypowiedź reżysera Wiesława Adamika uzyskana specjalnie dla wiadomosci24.pl:

POEZJA PRZEŻYWANA NA NOWO
afisz maly eventu / Fot. Wieslaw Adamik" Inscenizacja wieczorów z poezją Wieszczów i muzyką pianistyczną, to w obecnych czasach, gdy liczy się przede wszystkim tzw. Show, to trudne zadanie i przedsięwzięcie ambitne, ale jako scenarzysta tego nowego cyklu eventów poetycko muzycznych dedykowanych wielkim Polakom, dostrzegłem szansę na pokazanie tego wszystkiego w nowym ujęciu, i to w samym sercu Krajowa ( jesteśmy otwarci na zaproszenie daleko od tego miejsca!), bo tu, gdzie może pojawić się legendarna zaczarowana dorożka, można sprawić że wielką polską poezję i muzyka zainspiruje najmocniej także nasze uwspółcześnione spojrzenie na wiersze m. in. Adama Mickiewicza czy Juliusza Słowackiego i na kompozycje muzyczne i da niezwykłą oprawę dla poezji i piosenek tworzonych także w XXI wieku., a takie miejsca w Krakowie otoczone klimatem magii i legend jak u Noworolskich w naturalny sposób pozwalają na nowe ich przeżywanie."( W. ADAMIK, scen. i reż.)

Wieczór organizuje m.in. Stowarzyszenie Artystyczne i Naukowe im. Henryka Sienkiewicza wespół z Biurem Podróży FOGRA TRAVEL z Krakowa pod kierownictwem Jadwigi Warchał-Czopek z towarzyszeniem Moniki Feliksiak i Henryka Łukasika, które to biuro rozpocznie multimedialną podróż do Indii.już od godz. 19:00.

Spotkacie rodzinę Man Li Szczepańskiej, wielu ciekawych artystów i innych gości, czekamy na Was...

Rezerwacja miejsca przy stoliku w kawiarni na evencie tel. 660 453 492 (Wiesław Adamik) 532 785 667 (Jan Szczepański)
W trakcie tego wieczoru poetycko muzycznego 13 stycznia 2014 roku w godz.. od 17 do 21 możecie się z nami łączyć także mailowo na adresy: adamikstory11@wp.pl i jan.piotr@wp.pl lub wysyłać komentarze lub życzenia sms-em, postaramy się je odczytać.Pianistka Man Li Szczepańska u Noworolskiego w Krakowie / Fot. Wieslaw AdamikOd lewej Wiesław Adamik, Agnieszka Grochowicz, man LI Szczepańska, Irena Kaczmarczyk / Fot. Jan Szczepańskiul. Sienna w Krakowie / Fot. Wiesław Adamik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wszystkiego najlepszego w nowym 2014 roku. Spełnienia wszystkich planów i marzeń...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wśród ciekawych postaci w czasie eventu u Noworolskich 13 stycznia 2013 roku z Man Li SZCZEPAŃSKĄ nie zabraknie także postaci Muzy (jak kto woli: Anioła artystów) w kreacji Moniki Czubała,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.