Facebook Google+ Twitter

Magiczne dwudzieste Dni Mikołowa

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-29 17:36

25 czerwca na mikołowskim rynku rozpoczęły się XX Dni Miasta Mikołowa. Z okazji okrągłej rocznicy zaproszono wiele gwiazd. Wystąpili: Pectus, Kabaret Rak, Carrantuohill, Michała Milowicza czy Urszula z zespołem.

Kabaret Rak / Fot. Łukasz NowakW tym roku w dniach 25-27 czerwca na mikołowskiej scenie pojawiły się takie gwiazdy jak Pectus, Kabaret Rak, Carrantuohill, czy Urszula z zespołem. Były to już XX Dni Miasta Mikołowa, dlatego organizatorzy zaprosili tyle gwiazd. Były to 3 magiczne dni.

Oficjalne otwarcie nastąpiło w piątek tuż po godzinie 17. Na scenie jak co roku pojawił się burmistrz miasta Marek Balcer i przekazał na ręce dyrektora Miejskiego Domu Kultury - Damaris Stencel klucze do bram miasta. Od 17.30 mikołowska publiczność do wspólnej zabawy zachęcił zespół Koala Band.

Pectus / Fot. Łukasz Nowak

Pectus zaczarował mikołowski rynek


Kolejnymi artystami, których na scenę zaprosił prowadzący Jacek Łapot byli członkowie Kabaretu Rak. Krzysztof Hanke, Krzysztof Respondek i Grzegorz Poloczek jak zawsze stanęli na wysokości zadania i zabawili publiczność w każdym wieku - tę starszą i tę młodszą. Po ich występie
przyszedł czas na gwiazdę wieczoru - Zespół Pectus. Artyści zostali przyjęci gromkimi brawami i krzykiem. Lider grupy rozgrzał tłum stojący pod sceną do czerwoności. Fani grupy szaleli przy największych przebojach grupy "To co chciałbym ci dać", "Jeden moment" czy "Życie na
dystans". Zachwycona koncertem publiczność, mocnymi owacjami zachęcała grupę do bisów, grali je aż dwukrotnie. Po półtorej godzinnym koncercie mikołowianie rozeszli się do domów, aby w sobotę wrócić na kolejny dzień atrakcji na mikołowskim rynku

Mikołowskim rynkiem zawładnął folklor


W sobotnie popołudnie na estradzie jako pierwszy pojawił się Teatr Zwierciadło. Przedstawił on folk ukraiński, kozacki i lwowski. Następnie na scenę wkroczyła góralska grupa Turnioki. Zespół zagrał folk góralski połączony z różnymi odmianami rocka. Kolejna grupa zgromadziła na rynku
dużą liczbę młodych ludzi - zespół Tabu grający muzykę reggae. O 21.30 przyszedł czas na gwiazdę wieczoru. Prowadzący Adam Giza i Artur Warcholiński zapowiedzieli zespół grający muzykę celtycką - Carrantuohill.

Najpierw zaprezentowali kilka wolniejszych utworów, by następnie zagrać skoczne melodie, przy których publiczność świetnie się bawiła. Była to przysłowiowa cisza przed burzą, ponieważ największe atrakcje czekały na publiczność w niedzielę.

Turnioki / Fot. Łukasz Nowak

Magiczny finał dwudziestych Dni Mikołowa


Niedzielę rozpoczął jak co roku program dla najmłodszych. Pokaz iluzjonistyczny zaprezentował Andrzej "Andro" Janeczek. Najmłodsi byli zachwyceni sztuczkami. Również jak w ubiegłych latach przeprowadzona została aukcja zwierząt przez Społeczne Schronisko dla Zwierząt im. św. Franciszka z Asyżu w Rudzie Śląskiej i koncert Orkiestry Dętej KWK "Bolesław Śmiały". Około godziny 19 swój koncert rozpoczął prowadzący niedzielne występny artystów - Michał Milowicz. Zaśpiewał utwory Elvisa Presleya, lecz nie zabrakło także polskich hitów.

Kilka minut po 21 na scenie pojawiła się gwiazda XX Dni Mikołowa - Urszula z zespołem. Na rynku zgromadziło się wiele ludzi, którzy bawili się przy utworach artystki. Oczywiście publiczność najbardziej czekała na piosenkę "Konik na biegunach", wszyscy razem z Urszulą śpiewali tekst.

XX Dni Miasta Mikołowa można uznać za udane. Pojawiło się wiele znanych gwiazd, a co najważniejsze pogoda przez wszystkie trzy dni dopisała.
Pectus / Fot. Łukasz NowakUrszula / Fot. Łukasz NowakUrszula - gitarzyści / Fot. Łukasz Nowak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.