Facebook Google+ Twitter

Magiczne miasto, magiczne zakątki, magiczne nauczycielki

Nauczycielki z Gdańskiego Liceum Autonomicznego zaprosiły uczniów szkół ponadgimnazjalnych do drugiej edycji konkursu „Magiczne zakątki szkolnej okolicy”, którego finał odbył się w sobotę.

Nauczycielki (od lewej) Bogusława Adamus, Agata Kożuszek i Dorota Gąsiorowska / Fot. Ewa KowalskaDorota Gąsiorowska i Agata Kożuszek, nauczycielki z Gdańskiego Liceum Autonomicznego, rok temu zainicjowały konkurs, mający na celu zainteresowanie młodzieży historią Gdańska i zachęcenie do eksplorowania jego zakątków. Szeroki odzew młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych był miłym zaskoczeniem dla organizatorek. W tym roku nauczycielki ponownie poświęciły swój prywatny czas młodym, aktywnym ludziom. Zajętą nowymi obowiązkami Agatę Kożuszek, wicedyrektora szkoły, zastąpiła Bogusława Adamus.

Zainteresowani przygotowali prezentacje obejmujące prace malarskie, fotografie z opisem oraz  multimedia, które oceniali prof. Andrzej Januszajtis, wybitny znawca Gdańska,   Stefan Figlarowicz ze Związku Polskich Artystów Fotografików, Stanisław Sikora, prezes gdańskiego oddziału PTTK oraz Anna Szpadzińska-Koss, nauczycielka plastyki z zespołu Gdańskich Szkół Autonomicznych.Zwycięskie zdjęcia Martyny Sprusik / Fot. Ewa Kowalska


- Jesteśmy oczarowani poziomem prac, które tu zobaczyliśmy - powiedział przed ogłoszeniem wyników profesor Januszajtis. - Jak zwykle, poza zachwytem, muszę jednak zwrócić uwagę na błędy, które pojawiły się w prezentacjach. Zdaję sobie oczywiście sprawę z faktu, że nie możecie za nie bezpośrednio odpowiadać. Źródła dotyczące historii naszego miasta powielają mnóstwo błędów, nad czym od dawna ubolewam - dodał profesor.


Pierwsze miejsca w kategorii fotografia, malarstwo i multimedia odpowiednio zajęli: Martyna Sprusik  z I LO, Łukasz Ratajczyk i  Anna Kulawiak, oboje z Gdańskiego Liceum Autonomicznego.

Laureaci konkursu -
Martyna Sprusik, Łukasz Ratajczyk i Anna Kulawiak
/Fot. Ewa KowalskaDorota Gąsiorowska, na co dzień nauczycielka języka niemieckiego, zapytana o porównanie obu edycji konkursu powiedziała: - Tegoroczny konkurs był bardziej kameralny, ponieważ przeprowadziłyśmy wstępną selekcję, w wyniku której, do finału zakwalifikowałyśmy dwadzieścia dwie prace. Ponadto, zapewne z powodu pięknej pogody, nie wszyscy finaliści dotarli dzisiaj do szkoły, nad czym oczywiście ubolewamy. Jest to dla nas pewnego rodzaju sygnał i doświadczenie, które wykorzystamy w przyszłym roku i prawdopodobnie powrócimy do piątkowego terminu organizowania finału.

 

 

 

 

 

 

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 03.04.2007 14:09

Ładne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.