Facebook Google+ Twitter

Magiczne widowisko baletowe pod ziemią

W Skansenie Górniczym Królowa Luiza w Zabrzu, 30 i 31 maja widzowie mają okazję zobaczyć specjalną, "undergroundową" wersję widowiska, wyreżyserowanego przez Jarosława Stanieka. Spektakl Chodnik 05 dostarcza niesamowitych przeżyć!

Chodnik 05 jest widowiskiem tanecznym, którego reżyserem i choreografem jest Jarosław Staniek. Specjalną, gwarantującą niezapomniane przeżycia wersję przedstawienia Gliwickiego Teatru Muzycznego, można obejrzeć w zabrzańskim Skansenie Górniczym Królowa Luiza. Warstwę muzyczną, utrzymanego w klimacie kina niemego widowiska baletowego, stanowią utwory wykonane przez Krzysztofa Jakowicza i zespół Tangata Quintet. Przedstawienie w 2006 roku było nominowane do dwóch Złotych Masek: za najlepszą choreografię (Jarosław Staniek) oraz za najlepsza scenografię (Katarzyna Nesteruk).

Projekt undergruntowy Chodnik 05 jest niezwykłym widowiskiem. Poprzez zejście w głąb kopalni widzowie, wraz z aktorami, przenoszą się w „inny wymiar,” w którym wszystkie wartości są przedstawione w krzywym zwierciadle. Przedstawienie opowiada o miłości, i o rozpaczy, a także o walce z bezwzględnymi nadzorcami i o poszukiwaniu zasad, które powinny kształtować nasze zachowanie.

Widowisku, które pokazano w skansenie górniczym, daleko do tradycyjnego teatru – warunki w kopalni zdeterminowały przebieg przedstawienia. Podczas spektaklu widzowie wraz z aktorami przemieszczają się po podziemnej przestrzeni, oglądając kolejne widowiska. Niezwykły klimat kopalni został w pełni wykorzystany: dziejącemu się w ciemnej, „strasznej” przestrzeni przedstawieniu towarzyszy gra świateł i dźwięku. Całości dopełnia przejazd podziemną kolejką, w trakcie którego widzowie oglądają kolejne tajemnicze epizody.

Spektakl Chodnik 05 dostarcza magicznych przeżyć. Do tej pory trudno byłoby mi wyobrazić sobie teatralne przedsięwzięcie w tak niezwykłym i niecodziennym miejscu, jednak okazuje się, że każdą przestrzeń można dobrze wykorzystać. Spektakl bardzo mocno oddziałuje na emocje widzów, którzy poszukując odrobiny światła w ciemnym zaciszu kopalni jednocześnie odnajdują sens przedstawionego im dzieła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

+ !

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.06.2007 19:39

Od roku choruję na ten spektakl! Kiedyś go wreszcie zobaczę! Zobaczę!!!! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.