Facebook Google+ Twitter

Magiczne ziółka na kobiece problemy?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-05-21 17:18

W walce z ginekologicznymi dolegliwościami część kobiet ciągle sięga po stare, „domowe” sposoby, jak np. napary z kory dębu na leczenie stanów zapalnych. Czas to zmienić.

Wiara kobiet w skuteczność ziół w leczeniu różnych schorzeń jest budowana w nich przede wszystkim przez ich mamy i babcie. Małe dziewczynki są uczone „babcinych” sposobów radzenia sobie z różnymi chorobami. Najbardziej popularnym sposobem walki np. z nietrzymaniem moczu (NTM) są nasiadówki z suszu kwiatowego traw.

10 proc. Polek sięgnęłaby właśnie po ziołowe herbatki, aby poradzić sobie z problemem NTM, wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie marki TENA, inicjatora kampanii „CoreWellness - wewnętrzna siła”. O ile okłady z rumianku poradzą sobie z opuchniętymi oczami, o tyle
nie wyleczą ginekologicznych dolegliwości.

Najczęstsze dolegliwości

Niektóre kobiety zamiast zgłosić się do lekarza, walczą z dolegliwością na własną rękę.
Do ginekologicznych schorzeń, które kobiety najczęściej próbują wyleczyć za pomocą powszechnie dostępnych ziół, należą przede wszystkim: nietrzymanie moczu, stany zapalne dróg rodnych, infekcje pęcherza.

Zdaniem eksperta

Część moich pacjentek nadal wierzy, że za pomocą ziół wyleczą swoje „kobiece” dolegliwości. To mit. Zioła mogą być niekiedy uzupełnieniem procesu leczenia, ale nie jego podstawą - przekonuje prof. Włodzimierz Baranowski z Kliniki Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej Wojskowego Instytutu Medycznego, ekspert kampanii „CoreWellness - wewnętrzna siła”. Warto pamiętać również o tym, że takie domowe kuracje jedynie opóźniają rozpoczęcie procesu leczenia i tym samym powodują, że pacjentka dłużej zmaga się z danym problemem - dodaje prof. Baranowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.