Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21355 miejsce

"Magiczny" album od Chiara Quartet

Można już zamawiać nowy album "Magic" Chiara Quartet, na czele którego stoi wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Karolina Kowalczewska.

 / Fot. materiały prasoweAlbum zawiera nastrojowe kompozycje w klimacie smooth jazzowym, w nowoczesnych aranżacjach inspirowanych muzyką świata. Ciepłe instrumentalne brzmienie stanowi tło dla subtelnych linii melodycznych i kobiecych tekstów.

Chiara to śpiewająca pianistka, której fascynacje muzyczne są bardzo rozległe. Źródło inspiracji stanowi muzyka klasyczna, kobiecy jazz i muzyka świata.

"Utwory, które tworzę mają bardzo osobisty charakter. Teksty inspirowane są życiem codziennym i emocjami, których wszyscy doświadczamy. Kiedy komponuję, to właśnie warstwa tekstowa jest dla mnie bardzo ważna, zależy mi na tym, by zawierała przesłanie, z którym w głębi serca możemy się utożsamić. Podążanie za panującymi muzycznymi trendami nie jest moim priorytetem. Muzyka jest dla mnie jak terapia, piszę i gram zawsze pod wpływem chwili. Jeśli dzięki temu udaje mi się trafiać do publiczności, zapadać w pamięć i wzruszać, to jest to dla mnie najważniejsze" - powiedziała Karolina Kowalczewska.

Płyta jest dostępna w sklepie internetowym Jazzsound.pl

Chiara Quartet to czteroosobowy zespół w składzie:

Karolina Kowalczewska - piano, voc. teksty i kompozycje

Bogdan Grad - gitara, aranżacje

Marek 'Kuba' Kubisiak - saksofon

Adam Przybylski - bassKarolina Kowalczewska (ur.1990) to absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach (wcześniej studiowała na AM w Łodzi) oraz Wydziału Muzyki Rozrywkowej w Instytucie Muzyki w Cieszynie (filia Uniwersytetu Śląskiego). Jest kompozytorką i autorką m.in. muzyki do filmu dokumentalnego o jednym z najwybitniejszych grafików przełomu XX i XXI wieku - Henryku Płócienniku. Muzyka ta - zatytułowana „Henry`s song” - stała się kanwą 3-częściowego koncertu, który w marcu 2013 r. odbył się w łódzkim Teatrze Muzycznym z okazji 80 rocznicy urodzin Henryka Płóciennika. Utwór ten na wielką orkiestrę symfoniczną zaaranżował Leszek Kułakowski. Z II i III części koncertu wydana została płyta.

W 2014 r. zajęła 4. miejsce w 2014 roku w rankingu Jazz Forum w kategorii "Nowa nadzieja", a płyta z jej kompozycjami została dołączona w 2013 r. do grudniowego numeru "Jazz Forum". Na zaproszenie Marka Niedźwieckiego w maju ubiegłego roku zaprezentowała swoje utwory w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce. W tym roku jej teledysk do utworu "Fauvorite places" emitowany był w Teleexpressie" przez Marka Sierockiego. Karolina występowała m.in. z Krzesimirem Dębskim, Jose Torresem, Mariuszem Fazi Mielczarkiem, Adamem Wendtem, Józefem Eliaszem, a także z wieloma zagranicznymi muzykami - m.in. z jednym z najwybitniejszych gitarzystów basowych naszego kontynentu - Włochem Murizio Rolli, jego krajanem Maurizio di Fulvio, z legendą gitary klasycznej - Meksykaninem Jose Miquelem Carreolą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.