Facebook Google+ Twitter

Magister hollywoodologii stosowanej

Pójście do kina w ramach pracy domowej, przygotowanie referatu o nominowanej do Oscara gwieździe, napisanie recenzji filmu offowego - tak mogą wyglądać studia hollywoodzkie na uczelni wyższej w Nottingham.

 / Fot. AkpaNaprzeciw rosnącemu zainteresowaniu i studenckiej fascynacji Hollywoodem wychodzi Instytut Filmu i Telewizji na angielskim Uniwersytecie w Nottingham, uruchamiając w roku akademickim 2008/2009 magisterskie uzupełniające studia hollywoodzkie. Jest to pierwszy taki kurs w Wielkiej Brytanii (i najprawdopodobniej w całej Europie), który pozwala wyspecjalizować się w historii i specyfice największego ośrodka amerykańskiej kinematografii - i w dodatku otrzymać potem tytuł magistra.

Plan zajęć to prawdziwa gratka dla kinomaniaków: “Hity filmowe”, “Kultura Hollywoodu”, “Hollywood w USA i zagranicą”, “Reżyserzy i robienie filmów”, “Gatunki filmowe i telewizyjne”, “Stare kino”, a także “Badania publiczności”.

Wszystkiego uczy wyspecjalizowana kadra akademicka, której skład jest imponujący: specjaliści od filmu i telewizji, kina amerykańskiego, wschodnioazjatyckiego, dźwiękowcy, badacze nowych mediów, PR-u kinowego oraz analitycy publiczności. Kurs trwa rok lub dwa lata (w zależności od wyboru toku studiów) i kończy się napisaniem pracy magisterskiej na 15 – 20 tys. słów.

Strona internetowa Instytutu Filmu i Telewizji na Uniwersytecie w NottinghamWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.