Facebook Google+ Twitter

mailer@korba.pl26 listopada 2008 17:56

Napisałam ten tekst pod wpływem przykrego maila jaki otrzymałam. Przecież każdy z nas może znaleźć się w podobnej sytuacji.

Lubię portal korba.pl. Dostaję systematycznie newslettery, czytam – jest tu wiele interesujących spraw, sporo pożytecznych i ważnych dla studentów - i nie tylko – informacji. Sympatyczna Redakcja. Ostatnio w mojej skrzynce znalazłam taki oto mail (sądzę, że sporo osób otrzymało ten tekst) – cytuję:

„Marek/KORBA.PL mailer@korba.pl
26 listopada 2008 17:56

Cześć.
Słuchajcie, moją koleżankę spotkała dość niecodzienna sytuacja, kiedy to rektor-erektor w trakcie egzaminu podsumował jej odpowiedź w następujący sposób "Przykro mi, ale nie zdała pani. Trzeba było częściej rozkładać książkę, a nie nogi". Sama jest bezradna, ale wierzę w studencką solidarność, bo przecież to mogło się zdarzyć każdemu studentowi. W chwili obecnej trwa bojkot rektora na stronie www.uwolnijslonia.pl pod linkiem http://uwolnijslonia.pl/forum/showthread.php?tid=9 Redakcja zobowiązała się do publikacji artykułu na ten temat oraz zajęcia się sprawą i rozgłosem medialnym, jeżeli liczba postów przekroczy 10 tys.
Proszę wyślijcie tego maila do jak największej liczby znajomych. Bez Waszej pomocy nie damy rady, a nie możemy dać się traktować w taki sposób.

PS Dziękuję redakcji "?dlaczego" za możliwość wysłania tego maila i pomoc w interwencji.
TERAZ CZAS NA NAS !!!!
Pozdrawiam
Marek”

Przeczytałam i… jakoś trudno mi było spojrzeć drugi raz na ten tekst, jednak przemogłam się i przeczytałam ponownie, sprawdziłam skąd jest mail, aha… korba.pl – więc chyba to nie jest jakiś durny żart. Otóż, jeśli to wszystko prawda, to zrobiło mi się żal tej młodej dziewczyny. Żal, bo już na początku dorosłości straciła pewnie jakieś swoje wyobrażenia o człowieku na ważnym, odpowiedzialnym stanowisku. Przecież to nauczyciel, pedagog, pewnie profesor od którego mamy prawo wiele wymagać. Żal – bo pewnie pogubiła się, nie wiedziała jak się zachować, co zrobić, przeżyła szok, wstyd…. Żal – bo to nie była ocena jej wiedzy, ale jej domniemanej moralności. Dlaczego może w ogóle przyjść do głowy komukolwiek tego typu ocenianie, taka skalana brudem logika myślenia… na egzaminie. Przecież to tylko egzamin z jakiegoś przedmiotu. Studenci nie umieją czegoś, trudno – nie zaliczony, do poprawki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.