Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24022 miejsce

Maj w Teatrze Capitol. Kto otrzymał zaproszenia?

Teatr Capitol w maju zaprasza autorów W24 na 5 spektakli: "Bożyszcze kobiet", "Dwie połówki pomarańczy", "Gwiazda i ja", "Następnego dnia rano", "Śmiertelnie poważne uczucie".

Dla autorów W24, którzy mają uzupełniony profil (imię, nazwisko, zdjęcie) i zadeklarują napisanie recenzji mamy podwójne zaproszenia na spektakle.

Terminy zgłoszeń i odbioru zaproszeń w redakcji:
Zaproszenie na 6 maja - zgłoszenia do 5 maja; odbiór biletów w redakcji 6 maja, w godzinach 10-16
Zaproszenie na 11 maja otrzymuje Piotr Długokęcki. Odbiór biletów w redakcji w dniu 8 maja (godz. 13-16), 9, 10 maja (godz. 10-16)

Zaproszenie na 18 maja otrzymuje [b]Weronika Trzeciak
Zaproszenie na 24 maja otrzymuje Monika Kaczmarek
Zaproszenie na 29 maja otrzymuje Dominika Tarnacka

Odbiór biletów na spektakle grane 18, 24 i 29 maja w redakcji od 13 do 17 maja (godz. 10-15)

"Bożyszcze kobiet" - 6 maja, godzina 19
Bożyszcze kobiet / Fot. .Pozornie przyzwoity Barney prowadzi szczęśliwe życie - dom, kochająca żona, praca w restauracji. W jego oczach jednak, wydaje mu się ono nudne, postanawia więc je uatrakcyjnić i organizuje schadzki z przypadkowo spotkanymi kobietami: seksowną Helen, gadatliwą Bobby oraz cierpiąca na depresję Jenny. Na naszych oczach, ten Casanova w średnim wieku staje się coraz śmieszniejszy ale i pewniejszy siebie - każdą kolejną schadzkę aranżuje coraz zręczniej. W miarę rozwoju akcji, w lekkim stylu pełnym żartów, wśród dowcipnych dialogów, nasuwa się pytanie: czy jedynym sposobem ubarwienia szarego życia jest zdrada i kłamstwo? Przekonajcie się Państwo, jakiej odpowiedzi udzieli finał przedstawienia.
Występują: Piotr Gąsowski, Hanna Śleszyńska, Anna Dereszowska, Anna Modrzejewska, reżyseria Cezary Morawski

Śmiertelnie poważne uczucie / Fot. Teatr Capitol"Śmiertelnie poważne uczucie" - 11 maja, godzina 19
Maddie, aktorka „po trzydziestce", nie ma już złudzeń, że zagra Ofelię... Skupia się więc na zdobywaniu ról w reklamach telewizyjnych i na atrakcyjnym życiu nowojorskiej singielki. W skrytości jednak marzy o znalezieniu tego jedynego mężczyzny, który by ją kochał. I staje się cud - w życiu Maddie pojawia się ideał: przystojny, troskliwy i zawsze punktualny! Ideał ma tylko dwie wady: nie zostawia wiadomości na sekretarce i namiętnie sprząta. Nie bez przyczyny. Wkrótce Maddie stanie do walki między miłością a rozsądkiem, która okaże się walką o życie... Autor Bruce Graham w komediowy i sensacyjny sposób przedstawia fakt, w jak dziwnych sytuacjach człowiek może się znaleźć i jak wiele jest w stanie poświęcić dla prawdziwej miłości.
Obsada: Daria Widawska, Piotr Grabowski
Reżyseria Bartłomiej Wyszomirski

Gwiazda i ja / Fot. ."Gwiazda i ja" - 18 maja, godzina 19.30
To jeden z największych broadwayowskich hitów. Rewelacyjna komedia oparta na prawdziwym zdarzeniu z 1985 roku, kiedy to legenda ekranu – Bette Davies – przybyła do domu nikomu nieznanej gospodyni domowej Elizabeth Fuller w Connecticut. Gwiazda miała się jedynie zatrzymać na noc, została jednak na cały miesiąc. Ta zabawna historia stała się uniwersalnym pretekstem do pokazania prawdziwego oblicza naszych idoli, bałwochwalczego stosunku do aktorów srebrnego ekranu, uwielbienia jakim darzymy celebrytów i złudnych pozorów świata show biznesu. W roli wielkiej gwiazdy srebrnego ekranu zobaczymy Magdalenę Zawadzką, która dla polskiej widowni jest taką samą aktorską legendą jaką była Bette Davis dla amerykańskiej publiczności. Partneruje jej jedna z ulubionych przez Państwa komediowych aktorek Anna Gornostaj. Jest to jej jubileusz pracy artystycznej. 30 lat na scenie i w filmie. Obok naszych głównych bohaterek zobaczycie państwo Barbarę Kurzaj i Cezarego Morawskiego, który jest również reżyserem spektaklu.

Dwie połówki pomarańczy / Fot. ."Dwie połówki pomarańczy" - 24 maja, godzina 19
Sprawy damsko-męskie widziane oczami trzech pokoleń dają zaskakujące i komiczne efekty. Stare prawdy życiowe ścierają się z młodzieńczą nowoczesnością w tej misternie przygotowanej przez eks-partnera Adama - (Jarosław Boberek/Jacek Kawalec) - intrydze, by odzyskać utraconą kilka lat temu żonę Karolinę (Cynthia Kaszyńska). Niestety, sprawy zaczynają się mocno komplikować, gdy do pokoju, wynajętego specjalnie na tę okoliczność dla Karoliny, wprasza się nieznane dziecko Adama, Alex - Julia Kamińska /Aleksandra Szwed, które twierdzi, że przyjechało na pogrzeb ojca, oraz nieznośna, już zdrowo podchmielona, starsza Pani - Ewa Złotowska - z wesela, które odbywa się w tym hotelu. Joanna - psycholog policyjna, która miała pomóc wdowie pozbierać się po stracie męża, stara się ratować sytuację wszelkimi możliwymi sposobami.

"Następnego dnia rano" - 29 maja, godzina 19
Romantyczne porywy serca i oczekiwanie na tę jedną jedyną czy beztroskie eksperymenty, obarczone konsekwencjami upojnej nocy? Każdy z nas szuka miłości, a sposobów na jej odnalezienie jest tyle, ile poszukujących! Sztuka Petera Quiltera to bardzo zabawna opowieść o poszukiwaniu partnera i otwartości w związkach. Pod maską uśmiechu autor piętnuje nasze ulubione przywary: hipokryzję , kołtuństwo i zakłamanie. Bo czy ktokolwiek ma prawo oceniać czym kierujemy się w doborze partnerów? Wszak jak zapewniał klasyk Każdemu wolno kochać. To miłości słodkie prawo... /Emanuel Schlechter
Reżyseria Cezary Morawski
Obsada: Aneta Todorczuk-Perchuć, Anna Gornostaj, Przemysław Sadowski, Krzysztof Pluskota

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Następnego dnia rano - chętnie zobaczę a potem opiszę i udostępnię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odbiór w Warszawie z ul. Domaniewskiej 41?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dziękuje za bilety

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie wybiorę się na "Dwie połówki pomarańczy" lub "Następnego dnia rano" i napiszę recenzję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro nie udało mi się otrzymać biletów na "Śmiertelnie poważne uczucie", to może poszczęści mi się ze spektaklem "Gwiazda i ja". Recenzję napiszę. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie obejrzę "Dwie połówki pomarańczy" lub "Następnego dnia rano", z przyjemnością napiszę recenzję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie udam się na "Następnego dnia rano" i napiszę recenzję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Śmiertelnie poważnie zgłaszam się do napisania recenzji ze spektaklu: "Śmiertelnie poważne uczucie" - 11 maja, godzina 19.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie wybrałabym się na "Śmiertelnie poważne uczucie" i napisała recenzję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.