Facebook Google+ Twitter

Maja Włoszczowska nie pojedzie na igrzyska? Mogła zerwać więzadła

Jeżeli są zerwane, Maja Włoszczowska nie pojawi się w Londynie. Polka zostanie dzisiaj przetransportowana do Bierunia, gdzie lekarze z tamtejszej kliniki postawią ostateczną diagnozę.

Sonda

Kto ma największe szanse na złoty medal igrzysk olimpijskich?

 / Fot. Piotr Matyga/CC BY-SA 3.0"Kość jest rzeczywiście pęknięta. Chcę zaznaczyć, że nie jestem ekspertem od spraw medycznych. Konsultuję się telefonicznie z doktorem Krzysztofem Fickiem z kliniki w Bieruniu. Twierdzi on, że pęknięta kość nie jest tak wielkim problemem jak więzadła. Kość można wzmocnić śrubą i po krótkim czasie jest OK. Więzadła, jeśli są tylko naciągnięte, to jest szansa na rekonwalescencję, ale jeśli zerwane, to po herbacie - powiedział trener kadry kolarzy górskich Marek Galiński w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej.

Włoscy lekarze stwierdzili u Mai ciężkie zwichnięcie stawu skokowego oraz złamanie jednej z kości śródstopia. Włoszczowska doznała kontuzji podczas treningu na zgrupowaniu w Livigno. Polską zawodniczkę wyniosło na jednym z górskich zakrętów. Włoszczowska zeskoczyła z roweru aby uniknąć upadku, jednak niefortunnie podparła się nogą, w skutek czego doznała urazu stawu skokowego.

 / Fot. Galiński zapytany o samopoczucie Polki powiedział, że nastąpiła poprawa pod względem psychicznym, natomiast pod względem fizycznym jest gorzej.

Jeszcze dziś, a najpóźniej w poniedziałek przetransportujemy ją do Bierunia, dzięki pomocy naszego sponsora Dariusza Miłka, który dysponuje prywatnym samolotem - poinformował trener.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.