Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30879 miejsce

Maja Włoszczowska: Zabieram się ostro do pracy

W miniony piątek na Balu Sportowca ogłoszono wyniki 58. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Trenera na Dolnym Śląsku, organizowanego przez Polskę-Gazetę Wrocławską, Radio Wrocław i TVP Wrocław.

Maja Włoszczowska - Sportowiec Dekady na Dolnym Śląsku / Fot. Jarosław JakubczakW dolnośląskim plebiscycie Sportowcem Roku 2010 został Piotr Małachowski, Trenerem Roku 2010 - Andrzej Piątek, zaś Menedżerem Roku 2010 - Julian Gozdowski. Trenerem Dekady został Marek Cieślak, a Sportowcem Dekady - Maja Włoszczowska, którą udało się namówić na chwilę rozmowy zaraz po odebraniu nagrody.

Królowa dzisiejszego Balu, Sportowiec Dekady i II miejsce jako Sportowiec Roku 2010 - Maja Włoszczowska.
Nie wiem, czy Królowa Balu, bardzo dziękuję za takie określenie. Cieszę się oczywiście z tytułu Sportowca Dekady. Jest to dla mnie duże zaskoczenie. Jednak w jednym roku wygrać np. mistrzostwa świata to jest wyczyn, ale w danym roku przez 10 lat potwierdzać swoją wysoką klasę i do tego, myślę, w znakomitej stawce dolnośląskich sportowców zwyciężyć w plebiscycie, to jest coś niesamowitego, dlatego wielkie podziękowanie dla kibiców za te głosy, bo to dzięki nim ten tytuł dostałam.

Można więc powiedzieć, że jesteś przyzwyczajona do nagród. Masz na koncie wiele tytułów mistrza świata, Europy i nie tylko, a teraz dodatkowo ten - Sportowiec Dekady.
Nie wiem, czy można się do tego przyzwyczaić. To jest bardzo miłe i bardzo mobilizuje do dalszej pracy. Wiem, że w tej chwili, by w dalszym ciągu być wysoko w plebiscycie muszę dać powody do tego, aby na mnie głosować, czyli wygrywać i tego sobie oraz kibicom życzę.

My również tego życzymy. A teraz zostawmy sport na boku. Jakieś plany niesportowe?
Niestety czas urlopowy zdecydowanie się skończył i w tej chwili plany są takie, aby właśnie zabierać się ciężko do pracy. Jutro (8 stycznia - przyp. red.) jeszcze czeka mnie miły dzień, bo Bal Mistrzów Sportu Polski, organizowany przez Przegląd Sportowy i Telewizję Polską w Warszawie. Natomiast później już badania lekarskie, badania wydolnościowe, zgrupowanie, treningi, dieta i tak do igrzysk w Londynie.Wywiad z Mają Włoszczowską / Fot. Jarosław Jakubczak

Mówisz o tym tak lekko, a to ciężka praca i te przygotowania owocują u Ciebie.
Jak najbardziej. Trzeba pracować, wtedy będą wyniki. I tyle. Trening bardzo lubię, więc absolutnie nie narzekam z tego powodu, że muszę wziąć się do pracy, bo to jest dla mnie też wielka przyjemność.

skoro znów jesteśmy przy sporcie, to jakie masz plany sportowe?
Wiadomo, że złoty medal olimpijski to jest coś, czego mi brakuje w dorobku. Brakuje mi również zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i mam nadzieję zrealizować te cele przez najbliższe 3 lata. Zobaczymy, jak będzie.

Tego więc życzymy i trzymamy kciuki.
Dziękuję bardzo.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (3):

Sortuj komentarze:

Panie Krzysztofie, dziękuję za miłe słowa.
Niestety czas nie pozwolił na dłuższy wywiad.
Złapałem ją zaraz po zejściu ze sceny, po ogłoszeniu wyniku, zanim dotarła do swojego stolika.
Mam nadzieję, że uda się dłuższy wywiad, na który się umówiliśmy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy wywiad z sympatyczną sportsmenką. Chciałoby się jeszcze poczytać... 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anka
  • Anka
  • 10.01.2011 15:47

Jak widać warto ćwiczyć, bo to i popłaca i zdrowie dopisuje.
Pamiętam jak znalazłam ofertę fitness za pośrednictwem portalu Favore.pl

Np. godzina fitness to mniej niż 20 zł
http://www.favore.pl/cat201310_fitness-silownie.html


Szukałam czegoś innego, ale skusiła mnie atrakcyjna oferta. I tak mi się spodobało, że do dnia dzisiejszego chodzę na fitness, chociaż czasu nie ma dużo. Sportsmenką i tak nie będę, ale o zdrowie warto dbać i nie kosztuje to wiele.
Myślę też o jakimś basenie tylko skąd wziąć czas :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.