Facebook Google+ Twitter

Majdów w gminie Szydłowiec. Boisko jednak w tym roku?

Jakiś czas temu w jednym z szydłowieckich mediów elektronicznych pojawiła się informacja o wstrzymaniu budowy boiska „Orlik 2012” w Majdowie w gminie Szydłowiec. Jednak wszystko wskazuje na to, że boisko powstanie jeszcze w tym roku.

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku boisko wielofunkcyjne "Orlik 2012" w Majdowie powstanie. Fot. Przemysław Koryciński / Fot. Przemysław KorycińskiZnaki zapytania nad budową boiska wielofunkcyjnego pojawiły się po tym, gdy Samorząd Województwa Mazowieckiego wycofał się z dofinansowania inwestycji. A warto przypomnieć, że program rządowo–samorządowy Moje Boisko Orlik 2012 zakłada sfinansowanie budowy obiektu z trzech źródeł: Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego oraz środków własnych wnioskodawcy, czyli w tym wypadku Miasta i Gminy Szydłowiec. Każda z tych jednostek „wykłada” ok. 33% wartości kosztorysowej, czyli nie więcej niż 333 tys. zł na budowę boiska.

Winne „janosikowe”
– W budżecie gminy na ten rok jest zadanie inwestycyjne budowy boiska „Orlik 2012” w Majdowie. Zabezpieczono na to środki w wysokości 1.200.000 zł, zakładając kwotę dofinansowania 666 tys. zł. Samorząd Województwa Mazowieckiego wycofał się z dofinansowania w postaci 1/3 kwoty, zatem kwota dotacji zmniejszona została o 333 tys. zł. Gmina Szydłowiec wystąpiła w dniu 16 czerwca br. do Ministerstwa Sportu i Turystyki o odstępstwo od programu, polegające na wyłączeniu z realizacji obiektu zaplecza, z uwagi na możliwość zaadoptowania pomieszczeń szkolnych – poinformował Bolesław Boruszewski, sekretarz UG. Mazowsze wycofało się z dofinansowania boiska z powodu wysokiego „janosikowego”, czyli obowiązku wpłaty do budżetu państwa pewnej kwoty, którą najbogatsze samorządy muszą wnosić na rzecz tych biedniejszych. Warszawa na mocy ustawowego zapisu w tym roku miała „oddać” prawie miliard zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.