Facebook Google+ Twitter

Majewski i Michalski wygrali w Pedros Cup!

Tomasz Majewski i Łukasz Michalski zwyciężyli w swoich konkurencjach podczas mitingu Pedros Cup, który odbył się w środę w Bydgoszczy. Tym razem sukcesu nie odniosły nasze tyczkarki - wygrała Jelena Isinbajewa.

 / Fot. PAP/Tytus Żmijewski– Wreszcie udało mi się zwyciężyć w Pedro's Cup. Sukces w hali Łuczniczka wiele dla mnie znaczy, bo udało mi się po raz pierwszy w Polsce pokonać Cantwella– -powiedział w Łuczniczce najlepszy kulomiot Tomasz Majewski. Zwycięski rzut na odległość 21,05 m wystarczył, aby pokonać Amerykanina o 9 centymetrów. Rodak Cantwella Reese Hoffa (20,77) zajął dopiero czwarte miejsce.

Pozostali Polacy nie zachwycili. Kamil Zbroszczyk (19,34 m) , Jakub Giża (18,87 m) i Michał Rasiński (17,66 m) zajęli 3 ostatnie miejsca.

Zobacz fotorelację z zawodów!


W konkurencji skoku o tyczce mężczyzn także zwyciężył reprezentant Polski. Jednak nie był to mistrz świata z Daegu Paweł Wojciechowski, który został najcieplej przywitany przez publiczność. Najwyżej skoczył klubowy kolega młodego mistrza Łukasz Michalski. Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,72 m, czym wyrównał swoje najlepsze osiągnięcie w karierze. Drugie miejsce zajął Czech Jan Kudlicka (5,60 m).

Wojciechowski ze skokiem na 5,20 m zajął ostatecznie 7. miejsce wraz z innym Polakiem - Przemysławem Czerwińskim.

Po zawodach Wojciechowski nie miał zbyt zadowolonej miny. Jak powiedział: -Technicznie skoki były dobre, ale zabrakło wykończenia. Na jego usprawiedliwienie możemy dodać, że dopiero co wyleczył kontuzję, która zaburzyła jego cykl treningowy.

Oczekiwań nie zawiodła gwiazda środowych zawodów Jelena Isinbajewa, która pewnie zwyciężyła w konkursie skoku o tyczce kobiet. Jednak jej wynik 4,68 m nie zachwyca. - W ogóle nie był nadzwyczajny poziom tego konkursu, więc chyba żadna z zawodniczek nie jest do końca usatysfakcjonowana. - powiedziała po zawodach trzecia tego dnia Anna Rogowska (4,60 m).

Słabo wypadła Monika Pyrek, która od początku miała problemy z pokonaniem poprzeczki. Wynik 4,40 m zdecydował o zajęciu dalszej pozycji.

>>>>> Pełne wyniki zawodów >>>>>

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.