Facebook Google+ Twitter

Majewski obejmuje kadrę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-17 20:17

Zgodnie z oczekiwaniami, Stefan Majewski został tymczasowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Taką decyzję podjął zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej na dzisiejszym posiedzeniu.

Nowy selekcjoner kadry Polski, Stefan Majewski, słynie z dobrych relacji z obecnymi władzami PZPN. / Fot. Bartłomiej ZborowskiKierownictwo PZPN nowego selekcjonera, który ma przygotować narodową kadrę do mistrzostw Europy w 2012 roku, rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie, ma wybrać już po zakończeniu eliminacji do mistrzostw świata i po rozmowach z kandydatami do tej funkcji. Polaków pod wodzą Majewskiego czekają więc co najmniej dwa październikowe mecze - z Czechami w Pradze i ze Słowacją w Chorzowie. PZPN podkreślił też w komunikacie po posiedzeniu, że Majewski nadal pozostaje kandydatem na docelowego selekcjonera reprezentacji.

53-letni Stefan Majewski prowadzi od niedawna reprezentację Polski do lat 23. Z pierwszą reprezentacją pracował jako asystent Zbigniewa Bońka. Był też trenerem klubowym - ostatnio prowadził Cracovię, wcześniej między innymi Amikę Wronki i Widzew Łódź.

PZPN podczas dzisiejszego posiedzenia zdecydował też o zakończeniu współpracy z poprzednim selekcjonerem - Leo Beenhakkerem oraz określił zasady porozumienia z holenderskim szkoleniowcem co do warunków rozwiązania kontraktu. Beenhakker ma otrzymać dwie pensje - za październik i listopad, bez obowiązku świadczenia pracy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.