Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10611 miejsce

Majka Jeżowska: Pomaga mi zawsze rozmowa z ludźmi!

Majka Jeżowska, czyli wulkan energii i pomysłów w jednym. Inicjatorka płyty „Czarodzieje uśmiechu“, z której dochód wspiera kampanię "NIE nowotworom u dzieci", prowadzoną przez Fundację Ronalda McDonalda. Majka opowiada o sobie w rozmowie z Mariolą Morcinkovą.

Czarodzieje uśmiechu - Łukasz Zagrobelny, 9-letnia Ala Rega, 14-letnia Agata Łabno z Tarnowa i Majka Jeżowska / Fot. Fot. Zdjęcie nadesłane przez Majkę JeżowskąW sobotę (18 sierpnia) do wszystkich restauracji McDonald's na terenie całej Polski trafiła trzecia już płyta z serii „Czarodzieje uśmiechu“. Skąd wziął się pomysł na płytę i duety artystów z dziećmi?
Od prawie 10 lat należę do Rady Fundacji Ronalda McDonalda (www.frmcd.org.pl). Prowadzimy szkolenia lekarzy, bezpłatne badania USG dla maluchów w naszym cudownym Ambulansie, prowadzimy Pokój Rodzinny w Centrum Zdrowia Dziecka - szeroki zakres działań, a na wszystko potrzebne są fundusze, więc szukaliśmy fajnego projektu. Pomyślałam, że moje familijne piosenki, które od wielu lat bawią i wychowują dzieci są świetnym materiałem do nagrania ich na nowo przez laureatów mojego festiwalu "Rytm i melodia" w Radomiu. Jeszcze lepiej, gdy nagrają je w duetach z gwiazdami w nowych Majka Jeżowska z ukochanym kotkiem - Xabi. / Fot. Fot. Zdjęcie nadesłane przez Majkę Jeżowskąaranżacjach, a wszystko to znajdzie się na charytatywnej płycie, w bardzo przystępnej cenie. Nie sądziłam, że płyta będzie takim hitem… Sprzedaliśmy 170 tys. płyt nr.1 i 2! Mam nadzieję, że ostatnia, wakacyjna "3" sprzeda się równie dobrze. Przed nami ostatni tydzień sprzedaży (do 9 września). Na dziś mamy super wynik - prawie 60 tys. płyt "Czarodzieje uśmiechu 3".

Współpracę, z którym z artystów, którzy stali się „Czarodziejami uśmiechu“, wspomina Pani najmilej?
Uwielbiam pracować z Andrzejem Krzywym z De Mono. Właściwie sam się zgłosił, dał sobie pomalować twarz w tygryska i odświeżył mój największy przebój "A ja wolę moja mamę" ma niesamowitą, pozytywną energię, którą zaraża wszystkich dokoła… Andrzej Piaseczny miał bardzo mało czasu na ten projekt, a mimo to spędził cały dzień na planie teledysku do naszego hymnu "Otwórzmy serca" (teledysk reżyserował mój syn Wojtek). Klip można zobaczyć na youtube.
Kasia Wilk, bardzo zdolna i wesoła dziewczyna, bez zadęcia i gwiazdorzenia - posłuchajcie jak czaruje piosenkę "My chcemy grać w zielone“. Małgorzata Ostrowska z miłości do zwierząt zaśpiewała "Kochaj czworonogi", naprawdę ostro. Na pierwszej płycie Piotrek Cugowski fenomenalnie "zaryczał" "Moją planetę" ,

Mietek Szcześniak, Łukasz Zagrobelny, Bracia Golec, Halina Mlynková , Ania Szarmach, Kuba Badach, Rysiek Rynkowski, Ania Wyszkoni, Kasia Cerekwicka, Tomek Szczepanik… wszyscy są wyjątkowi i serdeczni, dali się namówić do przygody w zaśpiewanie z dziećmi moich piosenek i za to jestem im ogromnie wdzięczna! Niektóre gwiazdy natomiast odmówiły.

Głównym celem Pani twórczości jest docieranie do dzieci w różnych grupach wiekowych. W towarzystwie jakich odbiorców czuje się Pani najlepiej?
Wiek nie ma znaczenia, liczy się dusza, muzykalność i chęć do zabawy. Nie ma teraz programów muzycznych w TV dla dzieci, nikomu chyba nie zależy, żeby jak najdłużej zostały dziećmi. Dzieci oglądają seriale i programy dla dorosłych. Gram koncerty dla dzieci, ale gram też imprezy plenerowe, gdzie bawi się całe miasto, gram bale sylwestrowe….na szczęście mam w swoim repertuarze bardzo zróżnicowane utwory, chociaż na imprezie Sylwestrowej zdarza mi się zaśpiewać "A ja wolę moją mamę" na specjalne życzenie pań…

Co sprawiło, że Pani poświęciła się muzyce?
Od 3 roku życia grałam na pianinie, występowałam na akademiach w szkole, uczęszczałam do szkoły muzycznej, grałam w amatorskim zespole, z którym zdobywałam nagrody na różnych festiwalach, więc lata szkolne były dla mnie bardzo "muzyczne". Naturalną rzeczą było dla mnie zdawać na studia muzyczne - dostałam się do Akademii Muyki w Katowicach na wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, do klasy Krystyny Prońko. Gdyby nie muzyka, pewnie byłabym weterynarzem? Kocham zwierzęta, zwłaszcza koty - angażuję się w pomoc Schronisku w Korabiewicach - to wyjątkowe miejsce! Mogłabym być dekoratorem wnętrz, to moje hobby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.