Facebook Google+ Twitter

Majowe obchody 66. rocznicy Dnia Zwycięstwa nad Odrą w Szczecinie

W Szczecinie świętowano 66. rocznicę Dnia Zwycięstwa. Z tej okazji do Szczecina przypłynęły trzy okręty wojenne - rosyjskie: "Zyb" i "Gejzer" oraz polski "Toruń".

1 z 10 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Okręt Transportowo-Minowy ORP "Toruń".Fot. T. Śledziewski
Okręt Transportowo-Minowy ORP "Toruń".
Fot. T. Śledziewski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Romeczku! Sąsiedzi, jacy są, tacy są, ale są. Nie ma innej możliwości. Jeśli istniejemy, jako suwerenne państwo, to tym samym musimy mieć sąsiadów. Nie mamy innego wyboru. Musimy tylko ze swoimi sąsiadami ułożyć stosunki. Natura ludzka - tym samym państwowa - jest taka, że każdy człowiek, państwo usiłuje narzucić innym swoją wolę i podporządkować sobie drugą jednostkę, osobową, czy państwową. Każdy człowiek i państwo w swoich poczynaniach powinien uwzględnić tę cechę istniejącą w osobowości ludzkiej.
Polacy jakoś od wieków mają problemy z ułożeniem sobie stosunków międzysąsiedzkiej. Jedną z przyczyn takiej sytuacji jest nasza kłótliwość. Drugą niesubordynacja i źle pojmowana wolność obywatelska. Trzecią nieumiejętność, albo niedojrzałość, czy wręcz beztalencie polityczne włodarzy Polski. Najgorsze jest to, że większość Polaków popiera te beztalencia polityczne. W świecie istnieje tzw zasada równowagi sił. Wikipedia tak ją tłumaczy. "Równowaga sił - stan stosunków międzynarodowych, w którym żadne państwo nie może zapanować nad innymi ani narzucić im swoich praw. "
Tę równowagę należy umiejętnie "uprawiać". U nas jedni (Ci z PO) są przekonani, jak będą się przed wielkimi sąsiadami łasić, to tym samym zapewnią sobie ich względy. Nic głupszego! Drudzy natomiast są przekonani, że trzeba zrobić wszystko, aby nikt nie czuł się mocniejszy od innych. Aby tego dokonać należałoby zjednać sobie zwolenników będących w podobnej, do nas sytuacji i utworzyć blok mogący spojrzeć "Goliatowi" prosto w twarz, bez lęku. Ja jestem zwolennikiem tych drugich i uważam, ze innej możliwości nie ma. Ale tacy jak ja są w mniejszości. Prezydent L. Kaczyński usiłował taki blok utworzyć, ale Mu nie wyszło. Jaki los czeka Polskę? Nad tą odpowiedzią, niech się głowią ci co obecnie znajdują się u władzy, wespół ze swoimi zwolennikami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.