Facebook Google+ Twitter

Majowe świętowanie w gminie Czarne

Występy zespołów: Serenada, Pomorzanki, Alibi, Rypcium Pypcium, konkurs piosenki biesiadnej dla kół gospodyń wiejskich, zabawy taneczne i uroczystości patriotyczne to tylko nieliczne atrakcje w gminie Czarne z okazji majowych świąt.


 / Fot. W24W całej Polsce trwają obchody związane z majowymi świętami. Nie inaczej jest też w gminie Czarne. Już 1 maja w ramach obchodów 650-lecia Wyczech, na scenie wystąpiły lokalne zespoły ludowe: Serenada i Pomorzanki. Niebywałą atrakcją stały się występy artystyczne pań, które działają w lokalnych kołach gospodyń wiejskich. Gwiazdą wieczoru była kapela Rypcium Pypcium z Zakrzewa.

Występ zespołu muzycznego Alibi w Czarnem / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoW kolejnym dniu uroczystości zostały przeniesione do Czarnego, gdzie odbyła się uroczysta msza święta z okazji Dnia Flagi Narodowej. Na scenie amfiteatru przy ulicy Ogrodowej wystąpił zespół muzyczny Alibi.Grupa muzyczna z Pomorza zaprezentowała covery polskich i światowych przebojów lat 60. i 70. XX wieku.Licznie zgromadzona publiczność - amfiteatr przy ulicy Ogrodowej w Czarnem / Fot. Piotr Zabrocki z Czarnego

Poniedziałkowe obchody trzeciomajowe także zapowiadają się interesująco. Planowana jest msza
w intencji Ojczyzny i strażaków, a także apel poświęcony Konstytucji 3 maja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.