Facebook Google+ Twitter

Majowe weekendy w Ostrowcu Świętokrzyskim

Niezwykle atrakcyjnie zapowiadają się propozycje spędzenia wolnego czasu w majowe weekendy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mieszkańcy miasta i okolic będą mogli wybierać między imprezami sportowymi, koncertami i Dniami Ziemi.

Plakat sportowy. / Fot. www.mosir.ostrowiec.plJuż w najbliższy piątek, 13 maja 2011 roku w nowo oddanej do użytku Hali Sportowo - Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Świętokrzyskiej odbędzie się towarzyski mecz piłki ręcznej pomiędzy drużynami Vive Targi Kielce (mistrza Polski), trenowanej przez Bogdana Wentę a SPR BRW Stal Mielec. Mecz rozpocznie się o godz. 18, gdy na parkiet wybiegną m.in. tacy zawodnicy, jak Mariusz Jurasik czy Michał Jurecki. Bilety w cenie 7 złotych są do nabycia w kilku miejscach miasta, na przykład w pływali Rawszczyzna i w hali przy Świętokrzyskiej.

W następny piątek, 20 maja br. rozpoczną się kolejne już Dni Ziemi. Tegoroczne będą poświęcone Ojcowskiemu Parku Narodowemu oraz promocji małopolskiego folkloru i kuchni regionalnej. Organizatorzy przygotowali szereg różnorodnych atrakcji w postaci pokazów filmów, wystaw, wykładów, koncertów i degustacji. Dwudniowa impreza rozpocznie się w kinie "Etiuda" o godz. 8.30 pokazem filmu dokumentalnego "Ojcowski Park Narodowy" i wykładem multimedialnym mgr Alicji Subel na temat " Przyroda OPN". Kolejny seans i wykład o 10.00.
Także 20 maja, ale wieczorem o 19. 30 w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury w budynku kina "Etiuda" odbędzie się wernisaż wystawy "Ojcowski Park Narodowy". Autorami składających się na nią zdjęć są Robert Cieślik, Bogdan Wiśniowski i Janusz Glanowski. Otwarciu tej wystawy ma towarzyszyć uroczyste zamknięcie czyli finisaż prezentowanej od 20 kwietnia ekspozycji "Fotografia Dzikiej Przyrody". Gościem będzie komisarz wystawy przygotowanej przez BBC Wildlife Magazine i Natural History Museum w Londynie, reprezentujący agencję "Zegart" Jerzy Zegarliński. o spotkaniu z Jerzym Zegarlińskim o 20.30 w Eco Klubie Perspektywy wystąpi Kapela Ludowa "Muszkowiacy" i Zespół Śpiewaczy z Muszkowa. Odbędzie się również degustacja małopolskich potraw regionalnych.

Wydarzenia składające się na kolejny z dwóch Dni Ziemi będą miały miejsce w sobotę 21 maja na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury przy ulicy Siennieńskiej. Tam o 12.00 rozpocznie się piknik ekologiczny, na który złożą się m.in. pokazy rękodzieła artystycznego i koncerty. Na scenie wystąpią Zespół Pieśni i Tańca Akademii Górniczo- Hutniczej "Krakus" z Krakowa, wykonujący muzykę country zespół "Konwój" oraz folkowa grupa "Redlin". Prezentowana będzie również wystawa fotograficzna "Cztery strony świata".


Plakat zapowiadający koncert Czesława Mozila. / Fot. www.mck.ostrowiec.plNa 28 i 29 maja Miejskie Centrum Kultury zaplanowało dwa bardzo rożne koncerty: w sobotę, o godz. 19 w Hali Sportowo - Widowiskowej wystąpi grupa "Biff", grająca alternatywnego rocka (solistką zespołu jest Anna Brachaczek). Jej występ poprzedzi recital gwiazdy wieczoru, którym będzie Czesław Mozil (juror programu X Factor) z zespołem.

W niedzielę, w tym samym miejscu i o tej samej godzinie rozpocznie się popis kunsztu wokalnego, muzycznego i tanecznego znanego na całym świecie Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze" założonego w 1948 roku przez Tadeusza Sygietyńskiego.
Bilety na obydwa koncerty w cenie 30 zł (miejsce na parkiecie) i 20 zł (trybuny) są do nabycia w kasach organizatora, Miejskiego Centrum Kultury, kina "Etiuda" i hali MOSiR.

PS. W artykule wykorzystano materiały Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim (www.mck.ostrowiec.pl).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A gdzie się Krzysiu wybierzesz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj dzieje się to dużo .

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i jak zwykle Polska=Falstart

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.