Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12672 miejsce

Majówka europejska w powiecie toruńskim

Niedawno minęło pięć lat obecności Polski w Unii Europejskiej. Z tej okazji maj stał się miesiącem spotkań, sympozjów i imprez poświęconych temu znaczącemu wydarzeniu.

Kilka odbędzie się również w naszym regionie. Jedną z nich jest organizowana przez Starostwo Powiatowe "Majówka Europejska", która odbędzie się 31 maja w Gronowie. Miejsce to zostało wybrane nieprzypadkowo. Od wielu lat w Zespole Szkół w Gronowie organizowana jest powiatowa impreza "Wiosna w Gronowie", która w 2003 roku odbyła się pod hasłem "Teraz Europa" i była w całości poświęcona tematyce wstępowania Polski do Unii Europejskiej. Wówczas nasz powiat odwiedziło wiele osobistości, między innymi ówczesny prezydent RP Aleksander Kwaśniewski.

- W tym roku "Wiosnę w Gronowie" chcieliśmy uatrakcyjnić o element "Majówki Europejskiej". Znajdą się tam działania promujące Unię Europejską, przybliżające możliwości, jakie oferuje Unia zarówno samorządom, jak też mieszkańcom. Zorganizujemy wystawę pokazującą różne aspekty funkcjonowania powiatu i szkoły w zjednoczonej Europie - wyjaśnił Andrzej Horniak ze Starostwa Powiatowego.

Praktycznie o Unii


Na imprezie w Gronowie znajdą się też stoiska informacyjne Urzędu Marszałkowskiego,
Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Powiatowego Urzędu Pracy, które przybliżą zainteresowanym możliwości uzyskania wsparcia z UE, szczególnie osobom z terenów wiejskich. Mieszkańcy powiatu będą mogli uzyskać praktyczną pomoc związaną z uzyskaniem funduszy na modernizację i restrukturyzację gospodarstw rolnych, tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw oraz różnicowanie działalności nierolniczej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.