Facebook Google+ Twitter

Majówka jak przed wiekami w rezerwacie Krzemionki

Na zbliżający się weekend majowy Muzeum Historyczno - Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza do rezerwatu "Krzemionki" na "Spotkanie z pradziejami".

W rezerwacie Krzemionki można się cofnąć o wiele wieków. / Fot. Krzysztof KrzakNa terenie zrekonstruowanej osady neolitycznej w rezerwacie archeologicznym "Krzemionki" od godziny 9 do 17, między 1 a 3 maja 2015 roku będą się odbywały pokazy i warsztaty, które przybliżą zwiedzającym różne aspekty życia ludzi z okresu neolitu
i pierwszej fazy epoki brązu.

Pokazy przeprowadzone zostaną przez odtwórców i pasjonatów archeologii i zobrazują dawne techniki wytwarzania przedmiotów codziennego użytku, w tym ceramiki, narzędzi krzemiennych oraz ozdób. Ważnym elementem pokazów będzie przybliżenie zagadnień związanych z metalurgią miedzi, pradawnym rolnictwem i kuchnią sprzed tysięcy lat.
Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję porozmawiać o archeologii, odtwórstwie archeologicznym, obejrzeć ekspozycję replik ceramiki, licznych narzędzi a nawet podjąć próbę wzniecenia ognia pradawnymi technikami.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Świetny pomysł.
Na terenie Dolnego Śląska takie "spotkanie z pradziejami" można zorganizować w Będkowicach...Czy Muzeum Archeologiczne z siedzibą we Wrocławiu wpadnie na taki pomysł?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hasło powrotu do natury wciąż aktualne i potrzebne!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.