Facebook Google+ Twitter

Majówka na drogach. Ponad 3,7 tys. nietrzeźwych kierowców

W ciągu siedmiu dni długiego weekendu majowego, policja zatrzymała ponad 3,7 tys. nietrzeźwych kierowców. Na drogach doszło do 682 wypadków, w których zginęły 54 osoby, a 867 zostało rannych.

Z doświadczeń policji wynika, że dobre warunki na drodze, sprzyjają wypadkom. / Fot. Piotrus, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Policja_Opel_Krak%C3%B3w.JPG Najczęstszą przyczyną wypadków podczas długiego weekendu majowego, była brawura kierowców. Głównym przewinieniem kierowców była nadmierna prędkość oraz wyprzedzanie "na trzeciego". "Apelujemy o ostrożność i rozwagę. To, że pogoda jest ładna nie oznacza, że można dociskać pedał gazu" - mówił w rozmowie z RMF24.pl Karol Jakubowski z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

Czytaj także: "Parkuj z wyobraźnią", czyli majówkowa akcja Wiadomości24

Z doświadczeń policji wynika, że dobre warunki na drodze, sprzyjają wypadkom. Znacznie ostrożniej poruszamy się, gdy pada deszcz lub jest mgła. Funkcjonariusze apelują także, aby prowadząc pojazd nie rozmawiać przez telefon czy pisać SMS-ów. Zapewniają, że nie będzie żadnej pobłażliwości dla tych, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Wiadomości24 przypominają, że w przypadku kiedy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila - grozi zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat, do 30 dni aresztu i do 5 tys. zł grzywny. Jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, kierowcy grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.