Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28051 miejsce

Majówka na Skarpie

Warto było odwiedzić warszawską skarpę w ostatnią niedzielę. Majówka na Skarpie organizowana przez Warszawską Drogę Kultury na Skarpie była imprezą ciekawą i udaną. Mam nadzieję, że wejdzie na stałe do majowych wydarzeń w Stolicy.

wejście na kładkę nad Książęcą / Fot. ewa szafranowiczPierwsza majówka na Skarpie organizowana przez Warszawską Drogę Kultury odbyła się w ostatnią niedzielę. Dopisała pogoda, bo nie było ani męczącego upału ani też nie padał deszcz.

Muzeum Ziemi / Fot. ewa szafranowiczImpreza rozciągała się od Cytadeli Warszawskiej aż do Ursynowa. Dla zainteresowanych szczegółami polecam odwiedzenie dedykowanej imprezie strony MAJÓWKA NA SKARPIE .

Oczywiście trudno zapełnić każde z miejsc na tak znacznym terenie ale w wielu z nich nastrój panował wybitnie majówkowy. Możliwość wypoczynku na łonie natury w samym sercu Stolicy pozwoliła uzmysłowić sobie, że Warszawa leży nad Wisłą ale z lewej strony leży na skarpie wiślanej - miejscu zaniedbanym na większości odcinków, nieznanym dla większości mieszkańców.

piknik obok Akademii Muzycznej i Muzeum Chopina / Fot. ewa szafranowiczPo ostatniej niedzieli sądzę, że się to zmieni. Bowiem udało się zorganizować imprezę łącząc interesy i potrzeby (oraz oczywiście dobre chęci) blisko 50 instytucji kultury, lokalnych knajpek i kawiarni.

prawdziwy wypoczynek / Fot. ewa szafranowiczIdea przekuta w pomysł zaowocowała 27 maja br. Liczył się bowiem nie tylko majówkowy relaks na Skarpie. Koce, leżaki, gry w kometkę czy chodzenie po linie. Pikniki i niezobowiązujące spotkania grup znajomych. Tego dnia również większość instytucji takich jak Muzeum Literatury, Dom Sotkań z Historią, Zamek Królewski, Muzeum Fryderyka Chopina czy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (wymieniam tylko te w których byłam) zaoferowała darmowy wstęp na wystawy. Do tego ciekawy program kulturalny dla całej rodziny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Andrzeju, "łapałam" nie tłum a sytuacje chcąc oddać nastrój piknikowy.
Ludzi było "akurat" by móc rozłożyć koc i nie uczestniczyć w życiu innego "koca":)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Program kulturalny bardzo bogaty, ale ludzi na zdjęciach bardzo mało. Może pokryli się wzyscy pod krzakami :)) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.