Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4298 miejsce

Majówka na wesoło!

Sport, świeże powietrze, muzyka, zabawa. Cechy, które zachęcą niejednego do świętowania wolnych dni wraz z innymi mieszkańcami miasta. Dębowy Maj Festiwal to aktywna, pięciodniowa rozrywka, zrzeszająca i starszych, i młodych.

29 kwietnia oznaczał dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej dzień pełen kolorów. Tłum osób wziął udział w „Kolorowym biegu”. Trasa zaczęła się w biegowym miasteczku przy jeziorze Pogoria 3. Było to 5 km przepełnione śmiechem i różnymi barwami, dzięki mieniącym się proszkom, rozsypywanym wśród uczestników. Idealne namalowanie krajobrazu, w czasie tak nieidealnej pogody.

Dzień później na mieszkańców czekało wiele atrakcji. Jedną z nich były zawody motocrossowe. W Fabryce Pełnej Życia, w otoczeniu suwnic oraz ogromnych hal rywalizowali ze sobą miłośnicy mocnych wrażeń. Prędkość, błoto, adrenalina przyciągnęły do zabawy wielu uczestników.
Natomiast fani koszykówki skupili się w ośrodku Centrum Sport i Rekreacji przy Pogorii 3, gdzie do wspólnej zabawy zachęcali ich zawodnicy MKS Dąbrowa Górnicza. Osoby, które wolały jazdę na rowerze chętnie zapisały się do rajdu na orientację, dzięki któremu poznali najmniej znane zakątki Dąbrowy Górniczej. Po całym sportowym dniu uczestnicy mogli się przenieść w świat grozy, dzięki aktorom z teatru „Azis Light”, którzy przedstawili im niezwykły horror „Silent Hill”.

1 maja był również dniem pełnym emocji. W Parku Zielona swoim sportowym zacięciem wykazały się dzieci oraz młodzież. Przez całe południe dzielnie walczyli w turnieju siatkówki plażowej.
W tym samym czasie rozpoczął się „Bieg Przodownika” wokół Pogorii 2. Wzięli udział ochotnicy w różnym wieku, którym przede wszystkim zależało na dobrej zabawie, bez nadgorliwej rywalizacji.
Święto pracy nasze miasto przywitało również tanecznym krokiem. Uczestnicy ogólnopolskiego turnieju tańca hip-hop – Express Yourself stoczyli zaciętą walkę przy akompaniamencie zespołu Flue. Wokół niesamowitych tancerzy utworzyło się grono kibiców, dopingujących swoich faworytów.

W kolejnym dniu mimo niesprzyjającej pogody, uśmiech nie opuszczał uczestników Dębowego Festiwalu. Nad Pogorią 3 tym razem odbyły się wyścigi na longboardach oraz rowerowe skoki na poduchę. Wiele uśmiechów rozpromieniło ten ponury dzień. Z kolei w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej można było rozwijać swoje artystyczne talenty, świętując tym samym dzień barw narodowych.

3 maja był zdecydowanie najintensywniejszy pod względem sportowego wysiłku. Najpierw odbył się bieg „Masakratorrun”. Wkoło Pogorii 3 uczestnicy napotkali na torze wiele przeszkód. Najwytrwalsi ukończyli niełatwe potyczki. O podobnej porze osoby z mocną kondycją zmierzyły się crosffitowym treningu. Jednak dzięki determinacji i motywacji trenerów prawie każdy poradził sobie z ciężkimi ćwiczeniami.

Przez te wszystkie dni dąbrowianie mogli się zjednoczyć. Wspólnie ze swoimi rodzinami, przyjaciółmi korzystać z ogromu atrakcji, jakie zaoferowało im miasto. Na szczęście chętnych nie brakowało, a po całym dniu każdy opuszczał Festiwal w pozytywnym nastroju, ze wzmocnioną liczbą endorfin.

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.