Facebook Google+ Twitter

Majówka patriotyczna w stolicy. Kilka pomysłów na weekend

220. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja i Dzień Flagi RP - majówka będzie biało-czerwona.

Polska flaga / Fot. I, Kpalion., domena publicznaSobota

Spotkanie z historią w Muzeum Powstania Warszawskiego. Warsztaty dla dzieci rozpoczną się o 12. Instruktorzy przygotowali gry i zabawy zapoznające najmłodszych z wydarzeniami z 1944 roku. Wstęp bezpłatny.

Poniedziałek: Dzień Flagi

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza dzieci w wieku 5-10 lat (wraz z rodzicami) na warsztaty plastyczne w Sali Małego Powstańca. Wstęp w cenie biletu. Warsztaty będą się odbywały w godzinach 10-18. Dzieci będą wykonywać papierowe wiatraczki w barwach narodowych, przy okazji poznając historię symboli państwowych.

Oficjalne obchody Dnia Flagi rozpoczną się na Placu Zamkowym o 11.40. Kampania Reprezentacyjna Wojska Polskiego przemaszeruje na Plac Piłsudskiego. O 12 rozpoczną się uroczystości państwowe.

Wtorek: 220. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Spacer Flagi rozpocznie się na Placu Zamkowym o godzinie 12. Organizatorzy z Fundacji "Kto Ty Jesteś" zapraszają wszystkich z flagami i w biało–czerwonych strojach. Marsz zakończy się przy pomniku Kopernika.

Czytaj także: Aktywna majówka w Warszawie. Dokąd warto się wybrać?

Świętowanie w Łazienkach Królewskich rozpocznie się o 10 w Pałacu na Wodzie. Warsztaty rodzinne „Najmniejsze państwo świata” przeznaczone są dla najmłodszych dzieci i ich rodziców. Bilet kosztuje 15 zł. O 12 rozpocznie się trzeciomajowy flash mob.

Pałac w Wilanowie zaprasza na II Festiwal Chorągwi. Będą historyczne inscenizacje, pokazy tańca, musztry i pojedynki na szable. W pałacowych wnętrzach będzie można zobaczyć zabytkową drukarnię królewską. Na najmłodszych czekają warsztaty plastyczne.

XXI Bieg Konstytucji 3 maja startuje o 11 na ul. Myśliwieckiej. Zawodnicy mają do przebiegnięcia dystans 5 km. Meta na Agrykoli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Walenty Fojkis
  • Walenty Fojkis
  • 30.04.2011 04:26

Mamy z czego być dumni. Jesteśmy Polakami. Będzie patriotycznie. Ja się wybieram na spacer flagi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.