Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28113 miejsce

Majówka Tumska w Ogrodzie Botanicznym

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-27 17:42

Już 1 maja we Wrocławskim Ogrodzie Botanicznym odbędzie się wiosenny piknik - „Majówka Tumska”. To już jedenasta edycja tej wspaniałej, rodzinnej imprezy z licznymi atrakcjami i konkursami dla najmłodszych.

Zielona przystań w centrum miasta
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego nazywany jest oazą piękna i spokoju w sercu wielkiego miasta. Położony po północnej stronie katedry Św. Jana Chrzciciela i kościoła Św.Krzyża, jest drugim ( po ogrodzie krakowskim ) najstarszym tego typu ogrodem w Polsce, wpisanym na listę zabytków woj. dolnośląskiego i mieszczącym się w granicach podlegającego szczególnej ochronie historycznego centrum Wrocławia. To "żywe muzeum", a jednocześnie ośrodek naukowy i dydaktyczny oraz doskonałe miejsce wypoczynku. Obecnie obszar Ogrodu obejmuje ponad siedem hektarów i znajduje się w nim ponad jedenaście tysięcy gatunków roślin. Rosną w nim cedry, sośnice, modrzewie, cypryśniki błotne i szydlice. Dwadzieścia siedem tutejszych drzew (dęby, buki, miłorzęby, cisy) uznano za pomniki przyrody.

Majówka dla całej rodziny
Organizatorami wydarzenia są Hotel Tumski, Ogród Botaniczny oraz Fundacja Pro Culturae Bono. W programie „Majówki Tumskiej” przewidzianych jest wiele atrakcji, w tym muzycznych. Wystąpią zespoły „Retro” i „Piotruś Pan”, a na scenie „Pod wierzbą” będzie okazja posłuchać
koncertu z cyklu „Muzyka w Ogrodach”. Nie zabraknie prawdziwych rycerskich potyczek. Piknik uświetnią występy Bractwa Rycerskiego Syrokomla z Zamku w Kliczkowie. Przez cały czas trwania imprezy będzie odbywał się Jarmark Różności, a na nim kramy z rękodziełem i wyrobami artystycznymi oraz ekologiczna żywność.
- Mamy nadzieję, że Wrocławianie, tak jak w poprzednich latach, chętnie skorzystają z naszego zaproszenia, aby rodzinnie wypocząć w tak malowniczym miejscu, jak Ogród Botaniczny - mówi Zbigniew Pasieka, dyrektor Hotelu Tumskiego. – Zapraszamy serdecznie całe rodziny do wspólnej majówkowej zabawy – dodaje Magdalena Surwiłło z Fundacji Pro Culturae Bono.

Serdecznie zapraszamy!!

W programie imprezy znajdują się atrakcje dla całych rodzin. W tym między innymi:
- Występy zespołów "Retro" i "Piotruś Pan"
- Występy Bractwa Rycerskiego Syrokomla z Zamku w Kliczkowie
- Koncert z cyklu "Muzyka w Ogrodach" ( scena "Pod wierzbą")

Przez cały czas trwania imprezy odbywa się jarmark różności – kramy z rękodziełem, wyrobami artystycznymi i żywnością ekologiczną.

Organizatorami MAJÓWKI TUMSKIEJ są: Hotel Tumski, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Fundacja Pro Culturae Bono.
Wstęp: bilety w cenie 7 zł (normalny), 5 zł (ulgowy) dostępne będą w kasie Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu.
Więcej informacji oraz program imprezy: http://www.hotel-tumski.com.pl/hotel/hotel,Picnic.xml
(Agnieszka Pająk)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.