Facebook Google+ Twitter

Majówka w klimacie militarno-lotniczym

1 maja na lotnisku Wilamowo koło Kętrzyna można było skorzystać z atrakcji militarno-lotniczych: polecieć samolotem lub wziąć udział w konkursie strzelania z broni pneumatycznej i kierować UAZ-em.

 / Fot. www.lotniskoketrzyn.plStrzelanie do celu, konkursy zręcznościowe, kierowanie pojazdem militarnym UAZ, loty widokowe nad mazurskim lotniskiem - to tylko niektóre atrakcje, z których mogli skorzystać uczestnicy Lotniczej Majówki z Wojskiem, która odbyła się 1 maja na lotnisku Kętrzyn Wilamowo.

Na uczestników rodzinnego piknikowania poza wieloma konkurencjami czekał gorący bigos i grochówka podawane prosto z kuchni wojskowej.

Tegoroczna majówka na lotnisku była wyjątkowa - odbyła się w dniu beatyfikacji Ojca Świętego / Fot. www.lotniskoketrzyn.pl Jana Pawła II. Z myślą o zgromadzonych na imprezie umożliwiono oglądanie uroczystości beatyfikacyjnych z Watykanu w Tawernia Awiatorów. Po godzinie 13 złożono kwiaty pod obeliskiem Jana Pawła II – największego lotniczego pielgrzyma świata. Obelisk ustawiony jest w Plenerowej Galerii Pamięci na lotnisku Wilamowo.

Lotnicza Majówka z Wojskiem była również okazją do zaczerpnięcia informacji dotyczących Narodowych Sił Rezerwowych, służby pomocniczej Wojska Polskiego oraz pracy straży granicznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.