Facebook Google+ Twitter

Majówka w Kutnie: będzie koncert Feel i inne atrakcje

Jeszcze tylko pozostały trzy dni do tradycyjnego długiego weekendu, tzw. majówki. W całym kraju dzieje się coś ciekawego, a co w Kutnie? Odbędzie się Puchar Polski Strong Man i zagra zespół Feel, ale to nie wszystko. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem imprez. Na nudę nie można narzekać.

Choć prognoza pogody na weekend majowy nie jest jeszcze pewna to kutnianie już planują sobie długi majowy weekend. Jedni wolą te dni spędzić w ciszy, nad jeziorem, w lesie, przy grillu, a inni skorzystają z oferty jaką przygotował Urząd Miasta w Kutnie.

Można powiedzieć, że każdy znajdzie coś dla siebie, czyli będzie coś dla dzieci i osób starszych. Już 1 maja każdy, niezależnie od wieku, będzie mógł wziąć udział w zawodach wędkarskich o Puchar Prezydenta Miasta Kutno. Na Pl. Piłsudskiego będą gry, konkursy i zabawy dla dzieci. Prawdziwi mężczyźni zjawią się na Pl. Wolności na zawodach Pucharu Polski Strong Man, które trwać będą od godziny 14 do 18. Od godziny 18 odbędzie się blok koncertowy. Najpierw wystąpi Jacek Dymek, później na scenę wyjdzie niemiecka grupa C-Block. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Feel, na czele z Piotrem Kupichą.

W niedzielę, 2 maja mieszkańcy nie będą mogli narzekać na brak zajęć. Najciekawiej będzie na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Kościuszki, gdzie odbędzie się mecz pomiędzy kutnowskimi policjantami, a księżmi. Takie spotkania wpisały się w tradycję miasta i rozgrywane są już co roku. O godzinie 12 na Pl.Piłsudskiego przy Urzędzie Miasta obchodzony będzie Dzień Flagi. Harcerze rozdawać będą narodowe flagi i naklejki z barwami biało-czerwonymi.

W poniedziałek wszyscy skupieni będą na obchodach uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji o godzinie 10 w kościele pod wezwaniem św. Wawrzyńca będzie miała miejsce msza święta. Później na Placu Wolności nastąpi podniesienie fali państwowej, wygłoszenie przemowy przez prezydenta Kutna - Zbigniewa Burzyńskiego, a wszystkiemu towarzyszyć będzie orkiestra.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.