Facebook Google+ Twitter

Majówka w Libiążu

Imprezą rekreacyjną na Placu Słonecznym rozpoczął się cykl imprez majówkowych zorganizowanych przez Libiąskie Centrum Kultury.

Uroczystości pod Pomnikiem Tadeusza Kościuszki / Fot. Paweł Salawa30 kwietnia z udziałem rekordowej ilości ponad 600 uczestników ulicami osiedla Flagówka propagowano sportowy tryb życia w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. W organizacje imprezy aktywnie włączył się Szkolny Związek Sportowy, libiąska Policja i Ochotnicze Straże Pożarne z Libiąża Wielkiego i Moczydła. Służby mundurowe czuwały nad bezpieczeństwem uczestników, zabezpieczając cała trasę biegu. Dla wszystkich biegnących poczęstunek w postaci drożdżówek dofinansowała Cukiernia „Nata” z Libiąża.

Gry i zabawy z konkursami przeprowadzono w Gromcu. Wprawdzie deszczowa aura nie pozwoliła najmłodszym bawić się na świeżym powietrzu tylko w świetlicy LCK, co nie przeszkodziło w przeprowadzeniu wszystkich zaplanowanych konkursów i zabaw, za które najmłodsi zdobywali nagrody i słodycze.

Około 20-kilometrową trasę spod siedziby głównej LCK do Kosówek pokonali uczestnicy rajdu rowerowego. Na mecie czekał na nich poczęstunek i przygotowane gry i zabawy z nagrodami.

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przebiegały tradycyjnie jak zawsze. Rozpoczęła je uroczysta msza święta w kościele pw. Św. Barbary. Po niej nastąpił przemarsz pod pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie okolicznościowe przemówienie z uwzględnieniem pamięci ofiar niedawnej katastrofy pod Smoleńskiem wygłosił burmistrz Libiąża Jacek Latko.Kwiaty pod pomnikiem złożyli przedstawiciele samorządu Libiąża: reprezentująca posła Tadeusza Arkita jego małżonka, reprezentanci placówek oświatowych, organizacji społecznych i stowarzyszeń, firm i instytucji gminy Libiąż. Po oficjalnych obchodach przy LCK odbył się majówkowy piknik, któremu towarzyszył znakomity koncert zespołu Jack Band.

W Żarkach majowy weekend upłynął pod znakiem sportu i rekreacji. Mecze ligowe rozegrali juniorzy Żarek i Tenczynka (poczęstunek dla zawodników ufundowało LCK), a seniorzy LKS Żarki zmierzyli się z zespołem Piliczanki. Naprzeciw siebie w towarzyskim pojedynku stanęły też reprezentacje Podokręgu Piłki Nożnej w Chrzanowie i Oldbojów Gminy Libiąż. Wśród byłych piłkarzy, trenerów, sędziów i działaczy sportowych podokręgu wystąpili m.in. Prezes Józef Cichoń, Zbigniew Chylaszek, Andrzej Sermak, Jakub Garlacz, Maciej Matusik, Stanisław „Netzer” Dwornik, Olek Wierzba, Zdzisław Bębenek, Łukasz Nędza i Mieczysław Szczurek. Oldboi gminy Libiąz reprezentowali m.in. Włodzimierz Bałęczny, Jarosław Kosowski, Artur Zub, Paweł Glistak, Bogusław Gucik, Mirosław Król, Jarosław Wojtczak, Stefan Drabiec. Mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla reprezentacji Podokręgu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pysia
  • Pysia
  • 04.05.2011 18:27

Dlaczego tak mało zdjęć???

Komentarz został ukrytyrozwiń

I tym oto sposobem wszyscy się świetnie bawili :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.