Facebook Google+ Twitter

Majówka w mieście - spędź ją aktywnie!

Już za kilka dni wyczekiwany długi weekend majowy. Większość z nas dawno zaplanowała, gdzie go spędzi. Nie trzeba wcale wyjeżdżać daleko, aby dobrze się bawić i wypocząć. Poniżej kilka podpowiedzi, co zrobić w tym okresie z wolnym czasem.

 / Fot. Sobienie Królewskie Golf&Country ClubNiektóre daty w kalendarzu nierozerwalnie kojarzą się urlopem. Tzw. długi weekend majowy z pewnością zalicza się do ich grona. W tym czasie rozpoczynają się masowe wyjazdy w góry, nad morze, nad jeziora. Część osób, aby uniknąć tłumów turystów spragnionych wypoczynku w polskich kurortach, wybiera zagraniczne podróże. Co ciekawe, miasta takie jak Warszawa, które na co dzień są zatłoczone i zakorkowane, praktycznie się wyludniają. I to jest dobra wiadomości dla tych, którzy postanowili zostać na majówkę w mieście.

Co można wówczas robić? Najlepszym sposobem na ciekawy wypoczynek jest aktywność, najlepiej na świeżym powietrzu. Wybierzmy się więc na długi spacer po ogrodzie botanicznym, do ZOO i na rolki do parku. Zaplanujmy ze znajomymi wycieczkę po zielonych częściach miasta, a nawet do okolicznych lasów. Zorganizujmy rodzinny piknik, na który pojedziemy rowerami. Inspiracji warto poszukać też na stronach internetowych urzędów, które często są kopalnią wiedzy na temat lokalnych atrakcji, zwłaszcza dla dzieci.

Majówka to także doskonały czas, na realizację długo odkładanych planów sportowych - "pójdę na basen", "zagram w tenisa", "zacznę biegać", "wybiorę się na golfa". Wystarczy jeden dzień, aby poprzez aktywność fizyczną skutecznie się odstresować i doładować "akumulatory" na kolejne tygodnie pracy czy nauki. Choć to już na ogół płatne atrakcje, są jak najbardziej w zasięgu większości portfeli. Przykładowo, gra na Akademii golfa czy driving range w Sobieniach Królewskich

Jak widać, długi weekend w mieście nie musi oznaczać siedzenia w czterech ścianach. Właściwie organizując czas, możemy podczas niego odpocząć równie dobrze, a czasem nawet lepiej, niż wyjeżdżając na drugi koniec Polski i co ważne - przy zerowych lub niedużych nakładach finansowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.