Facebook Google+ Twitter

Majówka w rezerwacie Krzemionki koło Ostrowca Świętokrzyskiego

Jeśli ktoś nie ma jeszcze sprecyzowanych planów na spędzenie majowego przedłużonego weekendu (1 - 4 maja 2014 r.) może skorzystać z oferty przygotowanej przez Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W pradziejowej osadzie w rezerwacie Krzemionki. / Fot. Kamil Stelmasik (Muzeum Historyczno - Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim)Na terenie zrekonstruowanej, pradziejowej osady w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki, odbywać się będą w tych dniach warsztaty i pokazy archeologiczne. Zajęcia przygotowane i prowadzone przez archeologów i pasjonatów tej dziedziny skupią się na próbie odtworzenia aspektów życia codziennego okresu neolitu i pierwszej fazy epoki brązu.

Goście odwiedzający muzeum będą mieli niepowtarzalną okazję poznać dawne techniki wytwarzania przedmiotów codziennego użytku, w tym ceramiki, narzędzi krzemiennych oraz ozdób. Ważnym elementem pokazów będzie przybliżenie zagadnień związanych z metalurgią miedzi, pradawnym rolnictwem i kuchnią sprzed tysięcy lat.Wyroby ceramiczne w rezerwacie archeologicznym Krzemionki. / Fot. Kamil Stelmasik (Muzeum Historyczno - Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim)

W ramach wydarzenia będzie można obejrzeć ekspozycję replik ceramiki kultury przeworskiej, porozmawiać o archeologii, podjąć próbę wzniecenia ognia dawnymi technikami oraz postrzelać z łuku z okresu neolitu.

Pokazy będą się odbywać w godzinach otwarcia muzeum, czyli od 11.00 do 19.00. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Muzeum Historyczno - Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza zatem do rezerwatu archeologicznego Krzemionki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W sam raz dla zrelaksowania się, kawałek dobrej historii z niezłą zabawą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.