Facebook Google+ Twitter

Majówka w Twierdzy Modlin

Wielkimi krokami zbliża się długi weekend majowy. Warto wykorzystać ten czas na odwiedzenie absolutnie wyjątkowej fortyfikacji oddalonej zaledwie 30 km na północ od Warszawy.

Spichlerz w Twierdzy Modlin / Fot. PZ StudioTwierdza Modlin znajduje się na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego (pow. nowodworski, woj. mazowieckie), ok. 30 km na północ od Warszawy.

Jak dojechać?

Pociągiem

Proponuję wysiąść na stacji PKP Modlin. Następnie pieszo lub rowerem w dół ulicą Mieszka I (jadąc z Warszawy, odwrotnie do kierunku jazdy). Drogą tą dotrzemy do Bramy Ostrołęckiej (PKP Modlin - Brama Ostrołęcka: 1 km). Chcąc dotrzeć do Centrum Informacji Turystycznej (CIT) za Bramą Ostrołęcką skręcamy w prawo (pod górę), dochodzimy do drogi asfaltowej (ul. Ledóchowskiego), skręcamy w lewo i idziemy prosto. Po lewej stronie mamy CIT (jasny parterowy budynek przy dawnym Kasynie Oficerskim, naprzeciwko Pomnika Obrońców Modlina). Brama Ostrołęcka - CIT: ok. 1,5 km.

Samochodem

Nowy Dwór Mazowiecki położony jest w pobliżu trasy S7 Warszawa – Gdańsk. Jadąc od strony Warszawynależy skręcić w drogę nr 85 (za Czosnowem). Od strony Gdańska – należy skręcićw drogę nr 62 (za Zakroczymiem).

Przez Błonie Nowy Dwór Mazowiecki posiada dogodne połączenie z Grodziskiem Mazowieckim ( A2). Blisko tu także z Płocka.

Samochód można zaparkować przy CIT.

Autobusem

Z Warszawy dojedzieszdo nas autobusem lub busem z Dworca Zachodniego, Centralnego i Gdańskiego.Rozkłady jazdy dostępne są na stronach internetowych poszczególnychprzewoźników. W Twierdzy najlepiej wysiąść na przystanku przy ul. Ledóchowskiego (niedaleko CIT).

Rozkład jazdy PKS: www.pksbilety.pl
Rozkład jazdy TRANSLUD: www.translud.pl

Centrum Informacji Turystycznej

CIT znajduje się przy ul. Baśki Murmańskiej 164 (dawna Ledóchowskiego 164, jasny parterowy budynek przy dawnym Kasynie Oficerskim, naprzeciwko Pomnika Obrońców Modlina).

Tel. (22) 713 32 79

W CIT bezpłatnie udostępniane są mapy, foldery, informatory oraz karty do gry szlakiem Baśki Murmańskiej. Można pobrać je także ze strony www.baskamurmanska.pl.

CIT pomoże także w wynajęciu przewodnika po Twierdzy Modlin. Tu także dowiesz się, gdzie zjeść i przenocować.

Dla dzieci

W Twierdzy Modlin powstał specjalny szlak turystyczny dla rodzin z dziećmi. Na terenie fortyfikacji ukryto 6 figur białych niedźwiedzi, które podczas zwiedzania należy odszukać za pomocą mapy i karty z rymowanymi wskazówkami. Nie będzie nudno! Szlak inspirowany jest autentyczną historią niedźwiedzicy polarnej, Baśki Murmańskiej, która przybyła tu z wojskiem z północnej Rosji. Salutowała samemu Piłsudskiemu. Szlak został uznany trzecim Wydarzeniem Historycznym Roku 2012 w Polsce. Więcej na stronie www Baśki i jej profilu na Facebooku.

Wejdź na Wieżę Czerwoną, zobacz Warszawę

W środę 1 maja 2013 roku Towarzystwo Przyjaciół Twierdzy Modlin rozpocznie akcję „Twierdza Bliska Sercu”. To już trzynasta edycja akcji, dzięki której wiele tysięcy turystów indywidualnych mogło wejść na tarasy widokowe na Wieży Tatarskiej. Od środy (1 maja) w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne członkowie Towarzystwa będą pełnili społeczne dyżury przy Wieży Tatarskiej w godzinach od 10 do 18. Serdecznie zapraszamy! Bilet wstępu na wieżę 4 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.