Facebook Google+ Twitter

Majówka za granicą? Dowiedz się jak ją zaplanować

Ci, którzy nie zdążyli odpocząć podczas ferii, mają szansę zrobić to w czasie tegorocznego, wyjątkowo długiego, weekendu majowego. Wystarczy wziąć zaledwie trzy dni wolnego, by cieszyć się aż dziewięciodniowym wypoczynkiem!

 / Fot. Myosotismail, wolne zasobyZ badań TNS OBOP wynika, że co trzeci z nas planuje wypoczynek, który jest dłuższy niż siedem dni, jednak nie przekracza dwóch tygodni. Tegoroczny weekend majowy wpisuje się zatem idealnie w schemat, jaki statystycznemu Kowalskiemu wydaje się najwygodniejszy. Zyska on również w pracy, ponieważ wykorzysta zaledwie 3 dni urlopu, a nie tyle, ile musiałby przeznaczyć na wypoczynek w lipcu czy sierpniu.

Z analizy internetowego biura podróży Tripsta.pl wynika, że takie rozwiązanie wiąże się z jeszcze jednym istotnym udogodnieniem - Ci z nas, którzy zaplanują wycieczkę w maju, a więc poza ścisłym sezonem turystycznym, mogą liczyć na niższe koszty noclegu. Tańsze będą także różnego rodzaju atrakcje turystyczne.

Dla tych, którym tryb pracy nie pozwala na długi wypoczynek, pozostaje krótsze i bardziej ekonomiczne rozwiązanie. W dniach od 3 do 6 maja mogą oni zaplanować tzw. city break. Co to takiego? Kilkudniowy, rekreacyjny wypad do jednej z europejskich stolic. Staje się on coraz bardziej popularnym sposobem podróżowania dla osób, które cenią sobie zarówno czas, jak i pieniądze.

Tripsta.pl. podaje ponadto, że korzystniej jest zaplanować majówkę samodzielnie, ponieważ można w ten sposób zaoszczędzić 550 zł. Biura podróży oferują kilkudniowe wypady nawet o 40 proc. drożej. Zorganizowany wyjazd na 4 dni do Paryża kosztuje ok. 1800 zł, natomiast samodzielna realizacja podróży to wydatek ok. 1250 zł.

Podobnie sytuacja wygląda z dziewięciodniowym wypoczynkiem np. w Barcelonie. Tu ceny w biurach podroży przekraczają 2500 tys. zł. Rezerwując samemu osiem noclegów, za trzygwiazdkowy standard zapłacimy 1120 zł, a za lot w tę i z powrotem ok. 1000 zł. Oszczędność w tym wypadku wynosi 380 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Karolina
  • Karolina
  • 28.04.2012 19:55

Jasne, że na własną rękę jest najlepiej. Biura podróży zdzierają strasznie, zwłaszcza podczas majówki :( A żeby samemu sobie wyjazd zaplanować wiele nie potrzeba. w ramach dowodu polecam jeszcze ten artykuł http://www.eioba.pl/a/3rah/wiosna-ach-to-ty

Komentarz został ukrytyrozwiń

Identyczny tekst znajduje się na stronie: http://businesstraveller.pl/wiadomosci/jak-tanio-zaplanowac-wyjazd-na-majowke; tyle że nie podpisany; który był pierwszy ?
Ale swoją drogą to ciekawe, że biorąc sprawy w swoje ręce można się taniej zorganizować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.