Facebook Google+ Twitter

Majowy weekend z duchami... a raczej z cmentarzem

Jak co roku, Czernikowskie Stowarzyszenie "Czyż nie", bierze się za remont cmentarza ewangelickiego w ramach projektu "Tak trzeba". Tym razem od 29 kwietnia do 5 maja jego członkowie będą remontować cmentarz w wiosce duchów - na Włęczu.

Stowarzyszenie za cel postawiło sobie odnowienie wszystkich cmentarzy ewangelickich na terenie gminy Czernikowo. Jest ich pięć. Jeden z nich w Wilczych Kątach już od lat ma swojego troskliwego opiekuna - Pana Darka Chrobaka i Szkołę Podstawową w Czernikowie. Drugi - na Jackowie został wyłączony z projektu ze względu na właściciela.

Cmentarze w Makowiskach i Liciszewach zostały już odnowione. Wycięto krzaki, wyczyszczono kamienie nagrobne, zabezpieczono nagrobki przeciw działaniu wody, grzybów i porostów, a pasujące elementy sklejono.Nagrobek "przed", fot. Łukasz Kępski, Kasia Panius / Fot. Łukasz Kępski, Kasia Panius

W chwili obecnej trwają poszukiwania wolontariuszy do renowacji cmentarza olęderskiego we Włęczu. Zgodnie z hasłem przewodnim akcji - potrzebne są te osoby, które wiedzą, że tak trzeba. Nie trzeba spełniać żadnych innych wymagań.
Nagrobek "po". Extreme makeover :), Fot. Anna Zglińska / Fot. Anna Zglińska
Organizatorzy gwarantują wyżywienie, ubezpieczenie, podpisanie umowy wolontariackiej. Zapewniony jest również nocleg w warunkach polowych, czyli w najbliższej cmentarzowi szkole. Należy zabrać ze sobą śpiwór, karimatę i odzież roboczą, która może się zniszczyć.

Na nowo powstałej stronie można obejrzeć zdjęcia z poprzednich obozów, przeczytać poradnik "Jak ratować cmentarze?" i zapoznać się z dokumentacją cmentarzy.

Wszelkich informacji udziela Anna Zglińska - koordynator projektu.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (1):

Sortuj komentarze:

Słusznie, że prowadzicie taką akcję. Ktoś, kiedyś Wam to wynagrodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.