Facebook Google+ Twitter

Majowy zawrót głowy

Już w niedzielę na terenie warsztatów Terapii Zajęciowej w Słupi pod Kępnem odbędzie się wielka impreza integracyjna. Przeznaczona jest ona dla rodzin uczestników, mieszkańców wioski i całego powiatu kępińskiego oraz naturalnie dla podopiecznych.

Już w niedzielę 31 maja 2009 roku w Słupi pod Kępnem na terenie Warsztatów Terapii Zajęciowej, a dokładniej mówiąc w kompleksie parkowym dawnej bursy Zespołu Szkół Rolniczych odbędzie się wielki festyn integracyjny pod nazwą "Majowy zawrót głowy". Pracownicy wraz z uczestnikami WTZ tę imprezę przegotowują już po raz kolejny.

Podczas imprezy nie zabraknie atrakcji takich jak strzelanie z łuku, mini turniej warcabowy, turniej strongmena. W tym turnieju znajdują się różne ciekawe konkurencje np wbijanie gwoździ, dźwiganie kufla z piwem na cegle, czy też przeciąganie liny i jedzenie pączków na czas. Organizatorzy za pierwsze trzy miejsca przewidują nagrody niespodzianki.

Nie zabraknie też zabaw dla dzieci. Wszak 1 czerwca jest ich święto. Dzieciaczki będą mogły pobawić się
w dmuchanym zamku, czy też pograć w różne gry. Na każde chętne do zabawy dziecko czeka niespodzianka. Dla chętnych dzieci będzie działał punkt malowania twarzy!

Wielką atrakcją festynu jest loteria fantowa, gdzie każdy los wygrywa! Uczestnicy wraz z instruktorami już od kilku miesięcy jeździli po okolicznych firmach zbierając fanty na ta loterię. Za pozyskane ze sprzedaży losów zostaną przeznaczone na potrzeby osób niepełnosprawnych z tegoż Warsztatu Terapii Zajęciowej.

W trakcie festynu można będzie podziwiać występy artystyczne m.in. podopiecznych WTZ, dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z Zespołu Szkół Specjalnych w Kępnie. Dla lubiących tańczyć nie zabraknie muzyki do popląsania na parkiecie.

Rodzice, wolontariusze, a także podopieczni będą przez cały dzień dyżurować przy stoiskach , gdzie za drobna opłatą można będzie posilić się pyszną grochówką, świeżym chlebem ze smalcem, czy też kiełbasą z grilla. Natomiast do kawy sprzedawane będzie ciasto upieczone przez mamy uczestników.

Pracownicy i uczestnicy przez ostatnie tygodnie mieli pełne ręce roboty, dziś już jest wszystko zapięte na przysłowiowy ostatni guzik.

Pieniądze, które zostaną zarobione podczas festynu będą przekazane na potrzeby osób niepełnosprawnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Słupi pod Kępnem.

Początek imprezy - godzina 14.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nikt tutaj nie komentuje :-( szkoda

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.