Facebook Google+ Twitter

Makabryczna wystawa w Bratysławie. Czy to zwłoki pomordowanych?

Po tym jak Izrael zabronił jej organizowania u siebie, a Francja usunęła ją ze swojego terytorium, wystawa z "artystycznie" spreparowanymi zwłokami z Chin trafiła na Słowację. Czy są to zwłoki chińskich więźniów politycznych?

Muzeum mumii w Meksyku. Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Russ Bowling/CC BY 2.0Taką obawę wyraża w każdym razie kilka mocno się od siebie różniących słowackich organizacji społeczno-politycznych. Były wiceprzewodniczący Komisji Praw Człowieka i Mniejszości Narodowych Ondrej Dostál, a obecnie działacz Obywatelskiej Partii Konserwatywnej sporządził depeszę-oświadczenie dla agencji prasowej SITA.

"Chcąc wykluczyć taką możliwość wzywamy organizatorów wystawy The Human Body Exhibition, aby w wiarygodny sposób zadeklarowali pochodzenie ciał użytych do celów tej wystawy oraz aby przedstawili poświadczenia zgody ich ofiarodawców" - czytamy w oświadczeniu, które podpisali również: Marek Tatarko ze Słowackiego Stowarzyszenia Falun Gong, Nora Beňáková ze stowarzyszenia Człowiek w Niebezpieczeństwie, organizatorka kampanii społecznych Gabriela Kiššová oraz Ivan Kuhn z Instytutu Konserwatywnego im. gen. Štefánika. Oto zaś migawka filmowa z tej wystawy (nie polecam osobom nieletnim tudzież przed jedzeniem i przed snem):


Zwraca się uwagę na wyniki oględzin lekarzy w Paryżu, którzy nie wykryli na dobrze widocznych częściach spreparowanych zwłok żadnych oznak choroby prowadzącej do naturalnej śmierci. W związku z tym wyraża się obawę, że chodzi tu o zwłoki chińskich dysydentów, straconych (otrutych, zagazowanych, uduszonych parą?) i preparowanych od razu po zgonie. Jak podkreśla słowacki dziennik "SME", jako pierwszy wyraził sprzeciw słowacki Kościół rzymskokatolicki, potępiając hańbienie ludzkich zwłok oraz majestatu śmierci.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.