Facebook Google+ Twitter

Makabryczne... fotomontaże, czyli o zdjęciach martwego bin Ladena

W sieci pojawiły się zdjęcia zwłok Osamy bin Ladena. Jednak CIA nie opublikowało jak dotąd fotografii martwego przywódcy Al-Kaidy; te, które możemy znaleźć w internecie są fałszywe. Jak się okazało, nawet zdjęcia pokazywane w pakistańskiej telewizji przedstawiające zakrwawione zwłoki bin Ladena były fotomontażem.

Fotografia ilustracyjna / Fot. EPA/BAGUS INDAHONOPierwsze fałszywe zdjęcie martwego Osamy bin Ladena pojawiło się zaraz po zabiciu przywódcy Al-Kaidy. Pakistańska telewizja tuż po zdarzeniu pokazała zdjęcie, które miało być autentyczną fotografią zabitego terrorysty. Jednak internauci szybko zdemaskowali fotomontaż, a dokładną analizę zdjęcia można znaleźć w internecie.

Kolejną mistyfikacją okazała się fotografia wykonana tuż przed pochówkiem Osamy bin Ladena. Jednak i tym razem okazało się, że był to sprytny fotomontaż.

Leon Panetta - dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej udzielił telewizji NBC wywiadu, w którym stwierdził, że zdjęcia zwłok bin Ladena powinny być przedstawione opinii publicznej. Zupełnie inne stanowisko zajęli rzecznik Białego, Domu James Carney, oraz zastępca doradcy Baracka Obamy, Denis McDonought. Według nich publikacja kontrowersyjnych zdjęć może doprowadzić do zaostrzenia konfliktu między USA a islamskimi ekstremistami.

Osama bin Laden nie żyje. Hamas potępił działanie Amerykanów

Według telewizji ABC News, prezydent Obama ma wątpliwości, czy należy udostępnić zdjęcia szerokiej publiczności.

Jednak publikacja zdjęć rozproszyłaby wszelkie wątpliwości co do śmierci Osamy bin Ladena. A wątpliwości jest coraz więcej, choćby z powodu jego szybkiego pochówku. Ciało terrorysty zostało spuszczone do wody z pokładu lotniskowca USS Carl Vinson.

Telewizje CNN i Fox przeprowadziły sondaże, z których wynika że, większość amerykańskiego społeczeństwa jest za publikacją fotografii szczątków Osamy bin Ladena.

W USA coraz większym zainteresowaniem cieszy się ruch "Deathersów". Są to ludzie, którzy nie wierzą w śmierć szefa Al-Kaidy. Wszelkie teorie spiskowe zyskują w Stanach Zjednoczonych dużą popularność. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się m.in. teoria, w myśl której zamachy z 11 września zostały zaplanowane i przeprowadzone na zlecenie rządu USA. Jeszcze większą popularnością cieszy się teza lansowana przez tak zwanych "birthersów", według których Barrack Obama nie urodził się na terenie USA w związku z czym bezprawnie rezyduje w Białym Domu.

Kiedy zostaną opublikowane zdjęcia martwego Osamy bin Ladena?Źródła: TVN24.pl, PAP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

demolkracja.pl
  • demolkracja.pl
  • 05.05.2011 07:27

Rok 1984

Morderca, następca mordercy, nie pokazuje dowodów swojej winy.
Wreszcie zaczyna spłacać nagrodę Nobla (przypominam: wynalazcy dynamitu).
Wszystko staje się jasne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.