Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12317 miejsce

Makabryczny mord w Rosji. Jaki ma związek z Pussy Riot?

W stolicy Tatarstanu, Kazaniu, doszło do makabrycznego morderstwa dwóch kobiet - matki i córki. Zwyrodnialcy zmasakrowali ich ciała, a krwią zabitych kobiet wypisali na ścianie korytarza budynku: "Free Pussy Riot" - "Uwolnić Pussy Riot".

 / Fot. Игорь Мухин/CC 3.0O trzech dziewczynach z zespołu Pussy Riot, które za wykonanie satyrycznej piosenki w rosyjskiej Cerkwi prawosławnej w Moskwie - "Bogurodzico, przegoń Putina!" - zdaniem sądu, za "chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną", dostały wyrok 2 lata łagrów, było i będzie jeszcze długo słychać w świecie. Ich koledzy, zwolennicy i obrońcy praw człowieka w demokratycznych krajach, starają się przy różnych okazjach przypominać ten niesprawiedliwy wyrok sądu moskiewskiego.

Będzie tak nadal, zwłaszcza, że dwie członkinie Pussy Riot biorące udział w występie cerkiewnym, których policja nie zdołała zatrzymać, uciekły z Rosji, i teraz rekrutują zagraniczne feministki do nowych akcji w obronie uwięzionych koleżanek. Według mediów - w ramach odwetu za wyrok na Pussy Riot - w Rosji nieznani sprawcy niszczą krzyże na cmentarzach i świątyniach.

Tuż po sądowym wyroku, doszło w Rosji, do serii "aktów religijnego wandalizmu". Nieznani sprawy, w obwodzie archangielskim i czelabińskim, ścięli cztery przydrożne krzyże prawosławne. Natomiast w Kaliningradzie i Pskowie miało miejsce zbezczeszczenie cerkwi; ktoś namalował na ich murach napisy w obronie Pussy Riot. Wszystkie akty wandalizmu wymierzone w rosyjską Cerkiew prawosławną, zwłaszcza niszczenie krzyży - członkinie grupy potępiły.

Stała się też na tle uwięzienia Pussy Riot - rzecz straszna - w Tatarstanie. W stolicy tej republiki - Kazaniu, wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej, nieznani sprawcy zabili dwie kobiety. Komitet Śledczy (KŚ) Federacji Rosyjskiej ujawnił wczoraj (we czwartek 30 sierpnia), na miejscu zbrodni, budzący grozę czerwony napis na ścianie: "Free Pussy Riot" ("Uwolnić Pussy Riot") - czytamy w serwisie Polskatimes.pl.

To makabryczne morderstwo - zdaniem śledczych Federacji Rosyjskiej (FR) - miało miejsce około pięć dni temu. W nieznanych okolicznościach i z nieznanych przyczyn, bestialsko zabito mieszkające razem - 76-letnią matkę i jej 38-letnią córkę. W ich domu, na ścianie korytarza, zwyrodnialcy napisali krwią zamordowanych: "Free Pussy Riot" - "Uwolnić Pussy Riot". Morderca lub mordercy działali ze szczególnym okrucieństwem; ciała kobiet - według śledczych - zostały mocno zmasakrowane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.