Facebook Google+ Twitter

Makaron wyborczy

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-11-02 07:41

Żywność przeznaczona dla biednych została wykorzystana w kampanii wyborczej. W pawilonie po sklepie przy ul. Złotno 88 w Łodzi trzej mężczyźni rozdawali paczki, m.in. z mlekiem i makaronem, dodając do nich... plakaty Ewy Modrzejewskiej-Łuczak, kandydatki na łódzką radną.

Pawilon, w którym rozdawano unijną żywność, oblepiony był plakatami kandydatki na radną /Fot. Dziennik ŁódzkiNa opakowaniach produktów były napisy: "Dostarczenie żywności dla najuboższej ludności Unii Europejskiej 2006. Artykuł nie jest przeznaczony do sprzedaży".

- Nikt nie pytał mnie o sytuację materialną - mówi mieszkanka ulicy Złotno (dane do wiadomości redakcji), która otrzymała paczkę. - Musiałam tylko wpisać się na listę i podać swój PESEL. Nie czytałam nagłówka listy, bo w pawilonie był półmrok, a ja mam kłopoty ze wzrokiem.

Inny łodzianin był przekonany, że kandydatka na radną kupiła te produkty i funduje je wyborcom, więc wziął paczkę. Od córki dowiedział się, że żywność powinna trafić do potrzebujących.

Realizację programu pomocy żywnościowej dla najuboższych koordynuje Agencja Rynku Rolnego.

- To karygodne. Pierwsze słyszę, aby ta pomoc była wykorzystana w kampanii wyborczej - twierdzi Radosław Iwański, rzecznik prasowy ARR. - Powinna ona trafić do bezrobotnych, bezdomnych czy rodzin wielodzietnych. Za dostarczanie jej potrzebującym odpowiedzialne są organizacje, z którymi współpracujemy. Skontrolujemy dystrybucję w Łodzi, a wobec winnych tej sytuacji wyciągniemy surowe konsekwencje, do pokrycia kosztów wyprodukowania żywności włącznie.

Ewa Modrzejewska-Łuczak kandyduje na radną z listy Łódzkiego Porozumienia Obywatelskiego.

- Nic o tym nie wiem - odpowiedziała, zapytana o paczki rozdawane z jej plakatami. - Zbadam tę sprawę. Moje ulotki wyborcze trafiały przecież w ręce różnych ludzi.

SMS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.