Facebook Google+ Twitter

Makrela - opalenizna jest niemodna

Znowu lato. Znowu ucieczka z miasta, oczywiście - najchętniej do jakiegoś nadmorskiego kurortu, zatłoczonego w sezonie bardziej niż Kraków, ale za to z plażą rządzącą się prawami z piekła rodem.

Czy ktoś normalny w innym miejscu rozebrałby się do majtek i stanika i położył 30 centymetrów od obcej osoby, udając, że jej nie ma? Czy ktoś posmarowałby się jak brytfanna i leżał w piachu kilka godzin bez ruchu? Czy ktoś zgodziłby się być czerwony jak rak i cierpieć męki przez bąble na dekolcie, i nie sypiać z powodu pawianiego tyłka?

Niby nie, a jednak nawet za to płacimy. Mamy duże, wygodne mieszkania z łazienką, a jedziemy
do budy z umywalką tylko po to, żeby po strasznych cierpieniach wyglądać jak wędzona makrela, i to ze zmarszczkami. Dziwną istotą jest człowiek, ale i tradycja ma tu coś do powiedzenia. / Fot. Rys. Hanna Bakuła

Kiedy byłam mała, opaleniznę miało się tylko dwa razy w roku. Latem nadwodną i w marcu górską. Nikt nie wyjeżdżał do ciepłych krajów, dlatego była symbolem luksusu i marzeniem elegantów. Moim zawsze – i nawet smarowałam się ropą naftową, żeby osiągnąć kolor strzaskanego Apacza. Nie stać mnie było na masło kakaowe, po którym miało się kolor czekoladowy, oczywiście po 10 godzinach wiszenia na leżaku. Po tym wszystkim
został nam ten niebezpieczny nałóg wysuszania skóry i czkania niefrasobliwie na raka.

Opalenizna na świecie jest niemodna od dwudziestu pięciu lat, odkąd zdiagnozowano czerniaka. Dama może być ledwo muśnięta, i to samoopalaczem. Plaża jest do spacerów o zmierzchu i siedzenia pod parasolem, po posmarowaniu kremem blokującym promienie UV.

Wszystkie opalone modelki są popsikane opalenizną w sprayu. Przy dziurze ozonowej nie mamy żadnej odporności na słońce i należy o tym pamiętać, szczególnie puszczając na plażę gołe dzieci posmarowane byle jak. Sami też pamiętajmy o tym, jak staro wygląda wędzona makrela i połóżmy się elegancko w cieniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Chyba jestem trochę za pm1959 - słońce jest po to, żeby się nim cieszć. Może bez przesady i nie w godzinach największego ukropu, ale w końcu skoro czeka się na nie cały rok, to warto z niego troszkę skorzystać :)

Prostym ludziom raczej daleko jest do popsikanych sprayami różnego typu modelek i pomimo wzystkich gróźb rakopodobnych - i tak będą się z rozkoszą wlegiwać plackiem w przydomowych ogródkach, na plażach, łąkach, polankach i wszędzie gdzie się da.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakie to bez sensu. Nie wychodzić z cienia, myśląc, że pożyjemy dwa lata dłużej i nie dostaniem czerniaka tylko Alzheimera. Nie wychodzić z domu, a może unikniemy wypadku i spokojnie będziemy mogli śledzić postępy Parkinsona. Brać za przykład życia modelki, bo jak wiadomo przy naborze do tego zawodu najważniejszy jest iloraz inteligencji. A jeżeli bierzemy je już za wzór to polecam wszystkim na lato "popadnięcie" w anoreksję. Modelki często to robią, czyli coś w tym musi być.
Słońce jest do cieszenia się nim. Spacery po plaży wieczorami jako główne zajęcie są dobre dla podstarzałej warstwy średniej. Wiem co mówię, bo sam zbliżam się do tej niebezpiecznej granicy.
A wszystko dlatego, bo taka jest ostatnia moda. Grill jest zdrowy - jedzcie z grilla. Przepraszam, lekarze stwierdzili, że grill jest niezdrowy - nie jedzcie z grilla. Nie, nie tak - przemysł wyprodukował grille, na których można zdrowo grillować - jedzcie znowu z grilla, ale kupcie te nowo wyprodukowane. A tłum rusza we wskazanym kierunku.
Dzisiaj ma być 27 stopni i słońce. Wprawdzie zastosuję dobre filtry do opalania, ale biorę książki i idę pracować na słońce. Pozdrowienia dla tych, co żyją w cieniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak - ale jak to wytlumaczyć idiotkom które tylko na plaży maja okazje publicznie paradować obrane w dwa piegi i jeden sznurek czyli tzw. bikini?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będę uczciwa - świetne i przezabawne. Szczególnie wędzone, tfu, ostatnie zdanie ;) Plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.