Facebook Google+ Twitter

Maksymiuk: Były naciski na prokuratorów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-01 20:55

Janusz Maksymiuk jest przekonany, że były naciski na prokuratorów, którzy prowadzili postępowania w sprawie członków Samoobrony. Zeznania w tej sprawie były poseł złożył przed sejmową komisją śledczą badającą domniemane naciski na organa władzy. Nie przedstawił jednak żadnych dowodów.

Według Maksymiuka, było wiele spraw, które wymagały zbadania przez prokuraturę, ale prokuratorzy nie wszczynali śledztw lub szybko je umarzali. Wśród takich spraw były poseł wymienił tak zwaną aferę taśm Renaty Beger, podejrzenie inwigilacji Andrzeja Leppera i działania prokuratorów wokół tak zwanej seksafery Przewodniczący komisji Andrzej Czuma zwrócił uwagę świadkowi, że powinien udowodnić swoje oskarżenia. Janusz Maksymiuk nie przedstawił jednak konkretnych informacji w tych sprawach.

Czuma radził mu, żeby zgłosił się na policję lub do prokuratury i przedstawił tam dowody a nie tylko informacje, że gdzieś o tym usłyszał.

Janusz Maksymiuk skarżył się też, że przedstawiciele Samoobrony byli niegrzecznie traktowani przez prokuratorów tylko dlatego że byli członkami tej partii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.