Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6297 miejsce

Maksymiuk. Kilar.

Marek Bracha /fortepian/ Jerzy Maksymiuk /dyrygent/ Toruńska Orkiestra Symfoniczna

 / Fot. Toruńska Orkiestra Symfoniczna8 grudnia, godz.: 19:00, Wstęp: 70/60 zł
W programie:
muzyka W. Kilara, m.in.: Orawa, Koncert na fortepian i orkiestrę oraz muzyka z filmów, tj. Pan Tadeusz, Ziemia obiecana, Zazdrość i medycyna, Śmierć i dziewczyna, Smuga cienia, Portret damy, Zemsta.

Podczas tego wyjątkowego koncertu będzie można usłyszeć jedne z najbardziej znanych i rozpoznawalnych dzieł Wojciecha Kilara - jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Współpracował z takimi reżyserami jak Andrzej Wajda, Roman Polański czy Francis Ford Coppola. Tuż przed śmiercią został odznaczony Orderem Orła Białego za wybitne osiągnięcia w pracy twórczej i zasługi dla kultury polskiej. Czerpiąc z polskich korzeni, kompozytor tworzył energiczne, pełne wigoru utwory, jednocześnie nawiązując do polskich tańców narodowych, co nadawało jego muzyce filmowej wyraz patriotyzmu i dostojeństwa. Usłyszymy m.in. utwory z Pana Tadeusza, Smugi Cienia, Portretu Damy czy Ziemi Obiecanej.

Koncert fortepianowy zabrzmi w wykonaniu Marka Bracha, uważanego za jednego z najciekawszych polskich pianistów młodego pokolenia. Artysta jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, ukończył również z wyróżnieniem studia Masters of Music w Royal College of Music w Londynie. W 2010 r. zdobył II nagrodę (pierwszej nie przyznano) na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Mariańskich Łaźniach w Czechach. Znakomicie czuje się w repertuarze zarówno klasycznym jak i romantycznym.

Orkiestrę poprowadzi znany nie tylko w Polsce Jerzy Maksymiuk. Pianista, kompozytor a przede wszystkim dyrygent światowej sławy koncertował niemal na całym świecie, wydał ponad 100 płyt i może poszczycić się wieloma nagrodami o odznaczeniami, i.in. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski i Złoty Medal „Gloria Artis”.
Niepowtarzalny charakter muzyki filmowej Wojciecha Kilara w połączeniu z geniuszem artystycznym młodego pianisty z pewnością zapewnią moc niezapomnianych doznań wszystkim słuchaczom.

Więcej informacji na:
http://www.tos.art.pl/pl/wydarzenie_594_Maksymiuk_Kilar.html

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: symfonicznie


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.