Facebook Google+ Twitter

Małą Darię zaatakował wilczur

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-09-02 06:36

Biegający bez kagańca roczny wilczur rzucił się wczoraj na 2,5-letnią Darię na podwórku przy ul. Wschodniej. Ugryzł ją w okolice nerek.

Dziewczynka miała sporo szczęścia, bo obok była jej jedenastoletnia siostra Dagmara, która błyskawicznie wzięła ją na ręce, ratując przed kolejnymi ugryzieniami. Fot. Express Ilustrowany

- Daria zobaczyła, że sąsiad cofa na podwórku samochód i odsunęła się - opowiada pan Mariusz, który widział całe zdarzenie. - W pobliżu był wilczur lokatorów, który na jej ruch zareagował agresywnie, skoczył do dziewczynki i zaczął ją gryźć w plecy. Siostra szybko chwyciła dziecko na ręce. A pies już chciał ugryźć je ponownie, tym razem w nogę.

Jak ustaliła policja, wilczura wyprowadzały na spacer córki właścicieli czworonoga w wieku 8 i 11 lat. Zwierzę nie miało kagańca ani smyczy. Było jednak szczepione.

- Córka jest po tym wszystkim przerażona i w szoku - mówi przejęty ojciec Darii. - Dobrze, że się tylko tak skończyło.

- Wilczur to wyrośnięte i zadbane zwierzę - ocenia Urszula Staszczyk, właścicielka pobliskiego sklepu z karmą dla zwierząt. - A dziewczynki są drobne, nie dawały sobie rady z psem. Nawet jak miały go na smyczy, to bardziej on je wyprowadzał na spacer niż one jego. Zdarzało się, że ze sklepu musiałam im pomagać wyprowadzić czworonoga, bo chciał jeszcze zostać, a one nie miały siły, żeby do wyciągnąć.

- To agresywny pies i już wcześniej zdarzyło mu się zaatakować - dodaje jedna z lokatorek. - Trzy miesiące temu ugryzł mojego wnuczka w ramię.

- Dziecko nie odniosło obrażeń zagrażających życiu - informuje nadkom. Magdalena Zielińska, rzecznik KWP w Łodzi. - A rodzice nie złożyli skargi.

Jak nas poinformowano, śródmiejska prokuratura podjęła wieczorem decyzję o zatrzymaniu właścicielki psa.

***

W tym roku zanotowano już w Łodzi ponad 100 przypadków pogryzień przez psy. - Zdarzają się tygodnie, że mamy po kilka takich zdarzeń - informuje Jan Poliński, koordynator w łódzkim pogotowiu. - Często pogryzionymi przez psy są dorośli i to sami właściciele. Na szczęście większość czworonogów jest szczepionych.

(ksaf)

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.