Facebook Google+ Twitter

Mała dziewczynka w bajkowej scenerii. Zdjęcia Adele Enersen

Adele Enersen, jak sama pisze na swym blogu, jest matką, żoną, copywriterką i pisarką. W wolnych chwilach zajmuje się fotografią. Uwiecznia swą córeczkę Milę w bajkowej scenerii. Widać, że matka jest niezwykle kreatywna.

Adele Enersen Mieszka w Helsinkach, w Finlandii. Ma 32 lata. Jej mężem jest znany w świecie filmu kompozytor i dyrygent Lasse Enersen urodzony w 1978 roku w Hamburgu, pół Norweg, pół Fin.

W maju 2010 r. Endersenom urodziła się córeczka, Mila. Pewnego dnia mała leżała na dywanie w zabawnej pozycji szermierza. Jej ojciec umieścił przy jej ręce batutę. I od tego wszystko się zaczęło. Całe przedsięwzięcie początkowo miało czysto prywatny charakter, Adele chciała dzielić się swoimi wpisami i fotografiami z rodziną i przyjaciółmi.

Zainspirowana filmami i bajkami z własnego dzieciństwa zaczęła swe śpiące dziecko umieszczać w niesamowitej scenerii i robić mu zdjęcia. Fotografie zostały wykonane zwykłym aparatem kompaktowym Canona, bez żadnego dodatkowego oświetlenia, ale mają niepowtarzalny urok. Do wystudiowanej scenografii Adele użyła koców, kwiatów, ciasteczek, papierowy talerz, kawałki drewna i tkanin. Oto niektóre tytuły niezwykłych prac z śpiącą Mila w roli głównej: Nirwana Na słoniu, Serfująca dziewczynka, Naddziecko, Odysea Kosmiczna, Mól książkowy.

Adele zdjęcia umieszczała i nadal umieszcza na swym blogu. Jego popularność przerosła najśmielsze oczekiwania autorki zdjęć. Adela postanowiła wydać swoją pierwszą książkę o snach małej Mili.

Książka ukaże się 4 stycznia 2012 roku, pod tytułem "When my baby dreams", nakładem wydawnictwa Harper Collins. Będzie to pierwsza z planowanych dwóch części książki. Początkowo pojawi się w Brazylii, Włoszech, Niemczech, Izraelu i Norwegi.

Mila w maju skończyła rok. Z pewnością będzie jeszcze wiele lat inspirować mamę do różnych projektów artystycznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.