Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9725 miejsce

Mała kuchnia - duże wyzwanie

Często martwimy się niewielkim metrażem naszej kuchni. Marzymy o przestronnym wnętrzu, a tymczasem kuchnia przypomina raczej maleńką klitkę, niż kuchnie oglądane w folderach. Nie pozostaje nam nic innego, jak zaakceptować rzeczywistość.

Zamiast narzekania warto przystąpić do projektu, z myślą wszystkiego "mieć nie możemy". Pogodzenie się z rzeczywistością to pierwszy krok do sukcesu. Popuszczone wodze fantazji stworzą wnętrze o niezapomnianym klimacie. Nie próbujmy ślepo kopiować z katalogów. Każda aranżacja wnętrza jest niepowtarzalna, bowiem każda kuchnia ma inne wymiary i wymogi. Zacznijmy od pomiaru metrażu. Jest on podstawą, by zaprojektować dobrze wnętrze. Przed zakupem wyposażenia do kuchni przeanalizujmy wszystkie za i przeciw.

- Chłodziarka powinna być dostosowana do warunków pomieszczenia. Duża czy mała? Obecnie dobrze zaopatrzony rynek nie zmusza nas do magazynowania wielkiej ilości zapasów. Ostatecznie, gdy kuchnia jest bardzo mała możemy zastosować lodówkę podblatową.

- Nie upierajmy się, by piekarnik umieścić wysoko. Takie rozwiązanie zabiera powierzchnię blatu, którego i tak nam w maleńkich kuchniach brakuje.

- Zlewozmywak to jedno z podstawowych miejsc pracy w kuchni. Aranżacje wnętrz, w których powierzchnia nas mocno ogranicza wymagają wielu ustępstw. Niekiedy musimy przystosować się do pracy w utrudnionych warunkach i radzić sobie w zlewozmywaku jednokomorowym. Niedogodność ta zostaje zniwelowana poprzez wkomponowanie zmywarki, o ile oczywiście znajdzie się na nią kącik. Najwęższe zmywarki mają 45 cm.

- W takich kuchniach dobrze jest, gdy meble kuchenne wykonujemy na zamówienie Rozwiązanie to, chociaż kosztowniejsze, pozwoli na wykorzystanie każdego centymetra powierzchni.

- W malej kuchni ratunkiem na zwiększenie pakowności może być
zaprojektowanie górnych szafek do sufitu. Uważajmy jednak, by nie przytłoczyć wnętrza.

- Zastosowanie szkła w aranżacji daje wrażenie lekkości. Warto wiedzieć, że w takich kuchniach kształt i kolor mebli nie mogą być przypadkowe.

- Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie szuflad, kół obrotowych i koszy cargo ułatwiających skorzystanie z trudno dostępnych zaułków.

- Zastosowane materiały powinny być łatwe w utrzymaniu: opary i lotne tłuszcze w małych wnętrzach są szczególnie dokuczliwe.

Starajmy się stworzyć wnętrze optycznie przestronne i zachęcające. Mała kuchnia także może urzekać urodą. Przykłady jak możemy zaprojektować małą kuchnię znajdziemy na stronie www.kuchnie-vena.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.