Facebook Google+ Twitter

„Mała narracja” w Teatrze Studio

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-07 16:02

Serdecznie zapraszamy na spektakl - wykład "Mała narracja" do warszawskiego Teatru Studio. Pierwszy spektakl odbędzie się 15 października o godz. 19:00.

"Mała narracja" / Fot. materiały organizatora"Mała narracja"
scenariusz, reżyseria i wykonanie: Wojtek Ziemilski

Jesienią 2006 roku okazało się, że dziadek Wojtka Ziemilskiego, zasłużony wrocławianin hrabia Wojciech Dzieduszycki, przez wiele lat współpracował ze służbami bezpieczeństwa. Rodzina do dziś nie otrząsnęła się z tej wiadomości i próbuje dociec prawdy. Wojtek odpowiedział na tę sytuację inscenizacją w formie wykładu, łączącą osobistą opowieść, fakty historyczne, choreografię współczesną, wreszcie wielkie i małe narracje. Jego spektakl jest próbą skonfrontowania artystycznych wyborów artysty z historią, na którą nie miał żadnego wpływu.

O spektaklu-wykładzie Mała Narracja, pokazywanym dotychczas w wersji work-in-progress na wrocławskim festiwalu Zero Budget Festival oraz w ramach wykładów Nowego Teatru, napisano: „Rzadko kiedy zdarza się oglądać dzieło sztuki jednocześnie precyzyjnie, po mistrzowsku pomyślane i wykonane, a przy tym emocjonalne i osobiste.” (Jolanta Nabiałek, „Teatralia”, Wrocław, listopad 2009)

czas trwania: 50 minut

Spektakle: 15.10, 16.10, 17.10. 2010, godz. 19:00
zdjęcia do spekaklu: K. Bieliński
Premiera 03.2010.

Teatr Studio
Mała Scena

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.