Facebook Google+ Twitter

Mała popularność polączenia kolejowego na lotnisko Okęcie

Połączenie kolejowe pomiędzy centrum stolicy, a lotniskiem Okęcie zostało uruchomione na początku czerwca. Skład jednorazowo może przewieźć tysiąc pasażerów, ale okazuje się, że niewiele osób wybiera ten środek transportu.

 / Fot. Mateusz Włodarczyk, Creative Commons 3.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:27WE-siedzenia_%282%29.JPG&filetimestamp=20110810182350 Mogłoby się wydawać, że w godzinach szczytu, pociągi kursujące pomiędzy centrum Warszawy, a lotniskiem Okęcie, będą zapełnione pasażerami. Rano z Okęcie do centrum podróżuje zaledwie klika osób. Niewiele więcej pasażerów jest w składzie, który około 13.20 jedzie w przeciwnym kierunku.

Jak do tej pory SKM nie podała oficjalnych danych. "To są pociągi aglomeracyjne i mają znacznie większy zasięg. Linia S-2 kursuje przecież aż do Sulejówka-Miłosnej, a S-3 do Legionowa. Liczba pasażerów na pozostałych odcinkach jest znaczna - wyjaśnia Jerzy Obrębski z zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej. Dodaje, że linia działa dopiero od trzech miesięcy.

Zarząd Transportu Miejskiego negocjuje z lotniskiem na temat poprawy rozkładu jazdy i polepszeniu informacji na terenie samego portu lotniczego. "Na razie jeżdżą tam 3 pociągi SKM i jeden Kolei Mazowieckich w ciągu godziny. Rozkład nie jest cykliczny, ale będzie od 9 grudnia tego roku. Pociągi będą kursowały co 15 minut" - wyjaśnia dla TVN Warszawa Otrębski.

Podróż z centrum na Okęcie trwa 25 minut.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ktos tam
  • ktos tam
  • 28.09.2012 14:22

bezsensu. Co 15 minut?? Uczeszczam do szkoly sredniej i konczac lekcje, doslownie musze biec na pociag. NAstepny mam za godzine. Niech czesciej jezdza pociagi KM niz SKM

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.