Facebook Google+ Twitter

Mała popularność polączenia kolejowego na lotnisko Okęcie

Połączenie kolejowe pomiędzy centrum stolicy, a lotniskiem Okęcie zostało uruchomione na początku czerwca. Skład jednorazowo może przewieźć tysiąc pasażerów, ale okazuje się, że niewiele osób wybiera ten środek transportu.

 / Fot. Mateusz Włodarczyk, Creative Commons 3.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:27WE-siedzenia_%282%29.JPG&filetimestamp=20110810182350 Mogłoby się wydawać, że w godzinach szczytu, pociągi kursujące pomiędzy centrum Warszawy, a lotniskiem Okęcie, będą zapełnione pasażerami. Rano z Okęcie do centrum podróżuje zaledwie klika osób. Niewiele więcej pasażerów jest w składzie, który około 13.20 jedzie w przeciwnym kierunku.

Jak do tej pory SKM nie podała oficjalnych danych. "To są pociągi aglomeracyjne i mają znacznie większy zasięg. Linia S-2 kursuje przecież aż do Sulejówka-Miłosnej, a S-3 do Legionowa. Liczba pasażerów na pozostałych odcinkach jest znaczna - wyjaśnia Jerzy Obrębski z zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej. Dodaje, że linia działa dopiero od trzech miesięcy.

Zarząd Transportu Miejskiego negocjuje z lotniskiem na temat poprawy rozkładu jazdy i polepszeniu informacji na terenie samego portu lotniczego. "Na razie jeżdżą tam 3 pociągi SKM i jeden Kolei Mazowieckich w ciągu godziny. Rozkład nie jest cykliczny, ale będzie od 9 grudnia tego roku. Pociągi będą kursowały co 15 minut" - wyjaśnia dla TVN Warszawa Otrębski.

Podróż z centrum na Okęcie trwa 25 minut.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ktos tam
  • ktos tam
  • 28.09.2012 14:22

bezsensu. Co 15 minut?? Uczeszczam do szkoly sredniej i konczac lekcje, doslownie musze biec na pociag. NAstepny mam za godzine. Niech czesciej jezdza pociagi KM niz SKM

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.