Facebook Google+ Twitter

Mała Róża wraca do domu. Rodzina będzie pod opieką kuratora

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-15 16:21

Mała Róża wraca do domu. Jej rodzina będzie pod opieką kuratora. Tak zadecydował dziś sąd w Szamotułach w sprawie dziewczynki zabranej po porodzie mieszkance podszamotulskiej wsi.

W lipcu Róża została przekazana rodzinie zastępczej na podstawie sprawozdań z kuratorskiego nadzoru nad rodziną z Błot Wielkich. Sądowa kurator stwierdziła niewydolność wychowawczo-opiekuńczą matki małoletnich dzieci i oceniła, że nie daje ona gwarancji prawidłowego spełniania funkcji rodzica w przypadku opieki nad noworodkiem.

Sąd Okręgowy w Poznaniu oddalił pierwsze zażalenie rodziców. Uzasadnił to dobrem dziecka, wskazując na pasywność matki w sprawowaniu opieki rodzicielskiej oraz brakiem czasu dla sprawowania opieki przez ojca. Tymczasem zmieniła się sytuacja prawna dziewczynki. Jej rodzice nie są małżeństwem, ale ojciec uznał Różę i ma obecnie pełnię praw rodzicielskich. Adwokat reprezentująca rodzinę skierowała do szamotulskiego sądu ponowny wniosek o uchylenie decyzji i przekazaniu noworodka do rodziny zastępczej. Dziś sąd zdecydował, że dziecko może wrócić do rodziców. Cała rodzina zostanie objęta opieką kuratora.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.