Facebook Google+ Twitter

Mała tancereczka na koncercie Chóru Aleksandrowa w stolicy

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-10-10 10:54

Znany na całym świecie Chór Aleksandrowa zawitał do Warszawy i właściwie tyle można rzec nowego. Mogę jedynie potwierdzić, ukazujące się po każdym występie entuzjastyczne recenzje.

Nie można odmówić przybyłym ze Wschodu chórzystom i tancerzom imponującej wprost biegłości w rzemiośle. W stosunku do większości koncertów, pewną odmianą jest specyfika programu powstałego z inspiracji dwusetnej rocznicy Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i bojowym tryumfie rosyjskich żołnierzy w śmiertelnym starciu z Napoleonem.

Z tej okazji szlakiem wielkich bitew wyruszyła z Moskwy konna drużyna Kozaków w tradycyjnych strojach ze sztandarami, aby osiągnąć cel swej historycznej wędrówki w Paryżu. Sfilmowana w plenerze formacja jeźdźców w ruchu była wyświetlanym na ekranach, atrakcyjnym tłem kilku pieśni Chóru Aleksandrowa, a specjalny list z tej okazji przeczytał warszawskiej publiczności Marek Frąckowiak. Rzeczywiście, ponad stuosobowy zespół chóralny i baletowy dał pokaz niezwykłych umiejętności wokalnych i ekwilibrystycznych możliwości tancerzy na scenie zbudowanej w hali Torwaru. Gościem honorowym na tym muzycznym spektaklu był ambasador Rosji w Polsce i posłowie na Sejm RP.

Tyle oczywistych faktów i opinii, ale zazwyczaj oprócz nich jest coś, co stwarza wyjątkowość właśnie tego przedstawienia w odróżnieniu od pozostałych koncertów, jakie już miały i jeszcze będą miały miejsce. Otóż, za każdym razem, gdy występowały panie i panowie tańczący na scenie, ich dynamiczne popisy stały się inspiracją dla małej, kilkuletniej blondyneczki. Dziewczynka z końskim ogonem, w luźnej sukience starała się odtworzyć ruch w tym samym kształcie i tempie. Dodawała oczywiście do powtarzanych ze sceny figur swoje własne pas, ale wszystko razem wyglądało tak pięknie i urzekająco, że nie mogło ujść uwagi siedzących w pobliżu widzów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.