Facebook Google+ Twitter

"Mała Warszawska Jesień" dla dzieci

W dniach 16-25 września br. po raz pierwszy w historii, przy okazji 54. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień" odbędzie się festiwal muzyki współczesnej przygotowany z myślą o najmłodszych słuchaczach.

Logo "Małej Warszawskiej Jesieni" / Fot. Materiał prasowyOrganizatorzy festiwalu nie mają wątpliwości, że muzyka współczesna jest zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Koncerty, warsztaty, interaktywne instalacje i przestrzenie muzyczne mają być dostosowane do możliwości percepcyjnych pociech. W ramach przedsięwzięcia będzie odbywać się nauka słuchania utworów, które nie tyle są trudne co, jak twierdzą organizatorzy, "nieoswojone". Całość ma współbrzmieć z głównym nurtem "Warszawskiej Jesieni". Na zestaw propozycji złożą się utwory zamówione, mało w Polsce znane oraz te skomponowane kilkadziesiąt lat temu.

 / Fot. Materiał prasowy W programie znajdzie się m.in. opera radiowa Tomasza Sikorskiego na podstawie tekstu Bolesława Leśmiana "Przygody Sindbada Żeglarza", interaktywna instalacja dźwiękowa "Melodeusz" czy muzyczne wędrówki po poprzemysłowych zakamarkach. Interesujące na pewno okażą się też "Dominobajki" – możliwość grupowego komponowania z bajkowych elementów muzycznych. Festiwalowe imprezy odbywać się będą w Starej Kordegardzie na terenie Łazienek Królewskich, w Skwerze przy Krakowskim Przedmieściu, w Studio Tęcza na Żoliborzu, w księgarni-kawiarni Tarabuk na Powiślu i w Królikarni, która jest oddziałem Muzeum Narodowego.

Festiwal przygotowywany jest z myślą o słuchaczach w wieku 5-12 lat, ale zarówno młodsze dzieci jak i młodzież bez trudu znajdą dla siebie ciekawe wydarzenia.


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.