Małachowski drugim dyskobolem na świecie!

Piotr Małachowski został wicemistrzem świata w rzucie dyskiem, podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Berlinie! Konkurs wygrał Niemiec Robert Harting.

Dwudziestu ośmiu centymetrów zabrakło reprezentantowi Polski do zdobycia złotego medalu. Do ostatniego konkursowego rzutu Niemca Roberta Hartinga, Polak prowadził w konkursie, jednak to właśnie w ostatniej próbie, Harting rzucił dysk na odległość 69.43 metrów i został najlepszym dyskobolem świata.

We wczorajszym finale, Małachowski dwukrotnie bił rekord Polski. Już w pierwszym rzucie, osiągnął odległość 68.77 m i na długo objął prowadzenie w konkursie. W piątej próbie, nasz reprezentant posłał dysk na 69.15 metrów.

Największym rywalem Małachowskiego w konkursie miał być mistrz świata z Osaki i złoty medalista ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich - Gerd Kanter. To nie był jednak dzień Estończyka, którego 66.88 metrów w czwartej próbie wystarczyło jedynie na zajęcie trzeciego miejsca. Tuż za podium znalazł się mistrz olimpijski z Sydney i Aten oraz dwukrotny mistrz świata - Litwin Virgilijus Alekna.

Piotr Małachowski po raz pierwszy brał udział w mistrzostwach świata. W ubiegłym roku, Polak został srebrnym medalistą igrzysk w Pekinie.